Про це пише «Експрес Online».
Коли відбитки взяти неможливо, передбачається процедура складання спеціального акту, перед прийняттям пакету документів на виготовлення біометричного документа. У такому разі людина отримує паспорт із чіпом, у пам'яті якого вказується відповідна інформація: відбитки пальців не зіскановано.
«Проблема може виникнути з різних причин. Наприклад, людина пошкодила шкіру пальця, і в такому разі слід чекати, коли заживе. Є випадки, коли відбитки не можна зняти через фізіологічні особливості. До прикладу, буває дуже тонка шкіра пальця, або ж через хворобу чи інші серйозні причини», - розповів прес-секретар Державної міграційної служби Сергій Гунько.
Проте, у тому випадку, якщо при подачі заяви відбитки сканувались нормально, то і під час отримання готового паспорта громадянин повинен пройти верифікацію.
Кожна окрема нестандартна ситуація вирішується окремо. Компетентні працівники з'ясовують причину виникнення проблеми. Якщо виявляється, що помилку допустили працівники ДМС, бракований паспорт анульовують, а людині виготовляють новий коштом міграційної служби.
Однак, якщо визнано, що це не провина працівників, а людина хоче виробляти новий паспорт, анульовуючи попередній - тоді вона самостійно оплачує вартість нового бланка у повному, як і передбачає чинне українське законодавство.
ІА "Вголос": НОВИНИ