Про це йдеться в заяві фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» у Київській міській раді.

«Вказаний будинок, що є об'єктом культурної спадщини, було піддано рейдерській атаці, наслідком якої стало примусове виселення усіх його мешканців та перехід майнових прав на будинок приватній юридичній особі. Лише впродовж останнього року в засобах масової інформації та соціальних мережах не менше десятка разів порушувалося питання протиправних дій «тітушок», які примусово виселяли з пам'ятки архітектури мешканців будівлі, а також всеукраїнську скаутську дитячу організацію «Українське дитячо-юнацьке товариство «Січ». Останнє з подібних повідомлень було опубліковане за тиждень до означених подій.

Незважаючи на масу інформації про критичний стан будівлі, сумнівну законність здійснення будь-яких робіт на об'єктів, міська влада, прокуратора та Національна поліція протягом років, проявляючи злочинну бездіяльність, не вжили жодного превентивного заходу для запобігання трагедії. Київська міська державна адміністрація через підвідомчі їй департамент містобудування та архітектури та управління охорони культурної спадщини не зверталася до суду щодо накладення обмежень на виконання будівельних робіт, не реагувала на порушення охоронних договорів на пам'ятку культурної спадщини, не асигнувала кошти здійснення реставрації будівлі, не оспорювала майнові права власника будівлі. Ось чому жертви обвалу будинку 25 лютого 2016 року є безпосереднім наслідком злочинної бездіяльності влади та правоохоронних органів, ігнорування своїх прямих обов'язків муніципального менеджменту», - наголошено в документі.

У фракції відзначають, що подібна ситуація не є одиничною. Десятки об'єктів культурної спадщини по всьому Києву за ідентичною схемою штучно доводяться до аварійного стану з метою їхньої копійчаної приватизації та подальшої реконструкції. Найяскравіший приклад – будинок Михайла Грушевського по вулиці Саксаганського, 111.

Міська влада та правоохоронні органи не мають права перекладати усю вину за вказані події на будівельників. А саме це вона нині намагається зробити. Влада повинна навчитися відповідати за свої помилки.

З огляду на це, фракція Всеукраїнського об'єднання «Свобода» в Київській міській раді вимагає від міського голови Києва:

- Ініціювати проведення департаментом містобудування та архітектури, а також управлінням охорони культурної спадщини департаменту культури КМДА службової перевірки на предмет встановлення винних у бездіяльності щодо реагування на звернення громадян та інформацію зі ЗМІ щодо ведення незаконних будівельних робіт по вул. Хмельницького, 12-14 у місті Києві.

- Ініціювати створення з подання міського голови Києва тимчасової контрольної комісії на строк у шість місяців щодо перевірки дотримання законності під час проведення будівельних чи ремонтних робіт на об’єктах, що мають статус пам'яток архітектури місцевого значення.

- Накласти мораторій на проведення будівельних робіт у об’єктах, що мають статус пам'ятки архітектури місцевого значення, на час роботи тимчасової контрольної комісії.

Звернутися до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в місті Києві щодо проведення позапланових виїзних перевірок усіх об’єктів, які є пам'ятками архітектури місцевого значення, на предмет законності виконання будівельних робіт на цих об’єктах.

- Притягнути до кримінальної відповідальності представників влади, правоохоронних органів та прокуратури, що проявили злочинну бездіяльність, яка привела до загибелі людей

Нагадаємо, 25 лютого в центрі Києва на вулиці Богдана Хмельницького, 12, в одному з будинків обвалилися кілька поверхів

За попередньою інформацією, у будівлі працювала бригада будівельників, які виносили звідти будівельне сміття. Як розповів один з очевидців, імовірно, член цієї бригади, у будівлі могло перебувати близько 15 осіб.

Станом на 23:30 з-під завалів врятували 6 постраждалих.

Близько опівночі під завалами у Києві виявили тіло сьомого будівельника, але доступ до нього обмежений через загрозу обвалу інших уламків. 

ІА "Вголос": НОВИНИ