В "Батьківщині" не виключають, що Юлію Тимошенко вивезли у лікарню примусово.
"Після ознайомлення з висновками німецьких лікарів Юлія Тимошенко висловила бажання розпочати лікування у клініці, яка була запропонована для початку її реабілітації у Харкові", - йдеться у повідомленні на сайті ДПтС України.
Як повідомляє служба, Юлія Тимошенко зібрала усі необхідні їй речі і погодилася поїхати до лікарні.
У ЦКЛ №5, заявляє ДПтС, пані Тимошенко запропонували пройти весь комплекс рекомендованих німецькими та українськими лікарями процедур.
У партії "Батьківщина" підозрюють, що Юлію Тимошенко було переведено до лікарні примусово, та вимагають негайно допустити до ув'язненої її захисника Сергія Власенка чи інших депутатів з фракції "БЮТ-Батьківщина".
Про це йдеться у повідомленні на сайті партії.
"Чому переведення сталося уночі, в кращих традиціях тоталітаризму? Чому це сталося взагалі, якщо рекомендації групи міжнародних лікарів чітко говорять: Юлію Тимошенко треба лікувати в умовах спеціалізованого стаціонару, а не клініки загальної терапії?", - йдеться у повідомленні "Батьківщини".
За словами Сергія Власенка, німецькі лікарі клініки "Шаріте", які 13 квітня відвідали Україну, щоб оцінити умови у ЦКЛ №5, Клацнутирекомендували екс-прем'єру утриматися від лікування у клініці "Укрзалізниці".
Проте, він відмовився назвати мотивацію такої рекомендації, назвавши це адвокатською таємницею.
Незадовго до заяви пана Власенка, Міністерство охорони здоров'я озвучило іншу версію рекомендацій німецьких лікарів.
За інформацією МОЗ, у офіційному листі німецьких експертів зазначено, що харківська клініка № 5 "зустрічає теплою світлою атмосферою", що устаткування лікарні відповідає "сучасним медичним стандартам", і що до самої будівлі "немає жодних критичних зауважень".
Також, як повідомило міністерство, у Клацнутивисновку німецьких лікарівйдеться про те, що українська влада вжила значних заходів заради екс-прем'єра - "щоб створити у залізничній лікарні найкращі умови для її лікування та реабілітації".
Генеральний прокурор України Віктор Пшонка у п'ятницю, 20 квітня, незадовго до того, як екс-прем'єра перевезли до ЦКЛ №5, заявив, що Юлія Тимошенко Клацнутине має права й не отримає можливості проходити лікування за кордоном.
"Законом не передбачено, щоб засуджена людина залишала країну для лікування за кордоном", - заявив генпрокурор на брифінгу в прокуратурі Запорізької області, повідомляв УНІАН.
Генпрокурор зазначив, що медустанова, в якій пані Тимошенко пропонують пройти реабілітацію, "створено персонально для Тимошенко за межами установи, в якій вона відбуває покарання, й з урахуванням рекомендацій як українських, так і німецьких лікарів".
На думку пана Пшонки, відмова Юлії Тимошенко від лікування в цій медустанові – спроба уникнути відповідальності за свої діяння в суді та пообіцяв зробити все можливе, щоб у справі пані Тимошенко все було за законом.
Генпрокурор 2 квітня дозволив лікувати Юлію Тимошенко за межами Качанівській колонії Харкова, де вона перебувала в ув'язненні.
Згодом у МОЗ заявили, що екс-прем'єра лікуватимуть у лікарні "Укрзалізниці", від чого Тимошенко спочатку відмовилась, наполягаючи на тому, щоб її лікували "незалежні лікарі".
Київський районний суд Харкова призначив розгляд по суті кримінальної справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко, обвинувачуваної в зловживанні на посаді керівника корпорації "Єдині енергетичні системи України" на 10:00 28 квітня.
Усі клопотання, заявлені захистом 19 квітня, суд відхилив та Клацнутипостановив викликати на засідання Юлію Тимошенко.
19 квітня Київський райсуд Харкова в приміщенні Апеляційного суду Харківської області почав розгляд справи проти Тимошенко щодо ЄЕСУ.
Джерело: ББС-Україна
ІА "Вголос": НОВИНИ