«Викликають занепокоєння останні насильницькі закриття поселень циган у Франції, що торкнулося тисяч людей, зробивши їх ще більш уразливими», - сказала Верховний комісар.

«Потрібні подальші зусилля для вирішення проблеми в рамках національної стратегії з інтеграції циган і в повній відповідності з міжнародними правозахисними нормами», - додала вона, передає ІТАР-ТАРС.

Щодо Греції, то головна правозахисниця ООН заявила про те, що там занепокоєння викликають «жорстокі напади на ґрунті ксенофобії проти мігрантів, біженців і шукачів притулку в останні місяці», а також те, що «поліція, судячи з усього, не змогла ефективно відреагувати» на подібні злочини.

«Я знаю про те, що багато країн переживають складну економічну ситуацію, але підкреслюю, що мігранти, незважаючи на їхній статус, мають право на захист своїх прав», - зазначила Піллей.

Очолила ж список держав, ситуація в яких у Верховного комісара викликає найбільшу стурбованість, Сирія, де конфлікт «має катастрофічні наслідки для цивільних осіб», а серйозні порушення прав людини здійснюють як урядові сили, так і озброєні повстанці.

Крім того, у своїй вступній промові Піллей згадала Бахрейн, Кенію, Кот-д'Івуар, Мальдівську Республіку, Мавританію, Мексику, М'янму, Непал, Пакистан, Судан, Туніс, ПАР, окуповані палестинські території та інші. Вона закликала країни, які досі не скасували смертну кару або не ввели на неї мораторій, зробити це. Верховний комісар зізналася, що їй «заподіяли страждання смертні вироки, приведені у виконання останнім часом в Білорусі, Китаї, Японії, Саудівської Аравії і США», а також в Секторі Газа.

У зв'язку з цією темою Верховний комісар також згадала Ірак, де з початку року було страчено близько 100 осіб, Іран, Гамбію і Південний Судан.

21-а сесія Рради ООН з прав людини відкрилася сьогодні і триватиме до 28 вересня.

Джерело: Взгляд

ІА "Вголос": НОВИНИ