У понеділок, 6 грудня, на фасаді будинку факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка встановили меморіальну таблицю випускнику факультету, Герою України, Тарасу Матвіїву.
«Сьогодні ми відкриваємо меморіальну інформаційну таблицю людині, яка в лавах Збройних сил України зробила дуже величезний чин для кожного з нас. Людини, яка в лавах Збройних сил України, рятуючи своїх побратимів, віддала життя за те, аби ми з вами продовжувати жити тут. Людини, ім'я якої Тарас Матвіїв, випускник факультету журналістики», – зазначив під час заходу депутат Львівської міської ради та магістр факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка Ігор Шолтис.
Коли на наші землі прийшла війна, Тарас Матвіїв залишив журналістську кар'єру та пішов добровольцем у лави Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ». Тоді герой воював у Пісках.
Згодом, у вересні 2018 року хлопець отримав військове звання молодшого лейтенанта та у грудні 2019 року пішов на військову службу за контрактом. Герой обіймав посаду командира взводу у 24 ОМБр та виконував бойові завдання на взводному опорному пункті «Сармат».
Загинув 10 липня 2020 року під час ворожого мінометного обстрілу поблизу с. Троїцького Попаснянського району, що на Луганщині.
«Ми віримо, знаючи свого сина, що так і було би. Якби не війна, він став би відомим журналістом і втілив би свою цю мрію. Але оскільки першою мрією №1 Тараса була перемога, Крим і Донбас, то він, жертвуючи своєю кар'єрою, своїм особистим життям, здоров'ям і життям, пішов захищати свою Батьківщину, бо для нього це було понад усе»,— зазначила мати Героя України Валентина Матвіїв.
"Коли почав працювати журналістом, не полишав громадської роботи, не порушив своїх принципів і пішов на Майдан, був активним учасником Революції Гідності, пізніше добровольцем, а врешті - командиром взводу. Загинув рятуючи своїх побратимів. Шляхетний чин. Його історію мають знати студенти-журналісти, його вчинки мають надихати і вселяти відчуття відповідальності молодому поколінню», — розповіла Наталка Струк.
«Україна є і Україна буде. Університет є і універитет буде. Оскільки тут працюють і навчаються люди, які є українцями, які творять Україну... Тарас Матвіїв віддав своє життя, щоб Україна і університет були тим місцем, де ми творимо свою історію », — підкреслив ректор Франкового вишу.
«Тарас назавжди увійшов в пантеон героїв української нації. Це людина, яка зараз розділяє одне місце з Романом Шухевичем, Євгеном Коновальцем, Степаном Бандерою і іншими українськими героями... І кожного разу, коли ми будемо говорити «Слава Україні», а у відповідь будемо чути «Героям слава«, ми завжди будемо вшановувати також і нашого побратима Тараса Матвіїва», — додав боєць »Карпатської січі" Богдан Федун.
Як «Вголос» писав раніше, 20 серпня виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив встановлення меморіальної таблиці Герою України Тарасу Матвіїву.
ІА "Вголос": НОВИНИ