ЛКП «Зелене місто» не може надати відповідь, на яких умовах укладено договір з польською компанією на будівництво сміттєвого заводу. Львів'ян, які хочуть дізнатися про деталі коштовного будівництва, посилають до правової системи Великобританії.

Про це повідомила голова комісії фінансів та планування бюджету Львівської міськради Наталія Шелестак.

За її словами, вона звернулася  до директора ЛКП «Зелене місто» Тараса Калужного з проханням надати інформацію щодо умов договору про будівництво сміттєпереробного заводу з польською компанією Control Process S.A. 

Втім, у відповідь депутатці порадили звернутися до правової системи Великої Британії. Тарас Калужний у офіційній відповіді на депутатське звернення Наталії Шелестак пояснив, що за правовою системою Великої Британії, ЄБРР має виключне право використовувати або розголошувати документи, інформацію та записи стосовно постачальника та окремої операції, якщо вважатиме за потрібне. Це, нібито, підтверджується умовами кредитного договору між ЄБРР та ЛКП «Зелене місто».

 Відтак ЛКП «Зелене місто» не має повноважень розголошувати інформацію. 

У коментарі для «Вголосу» Наталія Шелестак зауважила, що в ЛКП «Зелене місто», ігноруючи законодавство України про її права, як депутатки, та абсолютно зважаючи на те, що кредит під гарантіями міста, відмовились надавати їй інформацію по сміттєпереробному заводу.

"Я, як голова бюджетної комісії, не маю доступу до цієї інформації, а в комунальному підприємстві мені радять вивчати англійське законодавство. І, посилаючись на чужоземне законодавство, відмовляють мені в отриманні інформації, яка стосується безпосередньо бюджету нашого міста. Я вважаю, що такими діями керівник цього підприємства вчинив злочин. Можливо, я  помиляюся, але хай прокуратура перевіряє, чи має місце правопорушення. Тому я зараз готую звернення в правоохоронні органи", - каже Наталія Шелестак.

За її словами, запит на отримання інформації вона надсилала ще 2 листопада. І зовсім не очікувала отримати саме таку відповідь. Сьогодні депутатка вже зверталася до заступника міського голови Андрія Москаленка та до керівників департаментів. Але іншої інформації від них не надійшло. То ж Наталія Шелестак очікує отримати пояснення від міського голови Андрія Садового під час засідання сесії міської ради наступного тижня. 

Вона нагадала, що місто тільки цього року виплатило сто тисяч євро тіла кредиту на реконструкцію сміттєзвалища у Грибовичах та на побудову сміттєпереробного заводу. Але коли депутати захотіли дізнатися, як просуваються роботи, то керівник ЛКП «Зелене місто» відповів, м'яко кажучи, некоректно.  

«Я вважаю, що чиновники намагаються приховати й інші злочини, якщо надають мені таку відповідь», - каже депутатка. 

Така відповідь абсолютно не здивувала активістку Мар'яну Куц, яка вже кілька років поспіль намагається отримати будь-яку інформацію від комунального підприємства. За її словами, вона просила надати їй проєкт майбутнього сміттєпереробного заводу, копії кредитних договорів ЄБРР та висновки геологічного інституту, який проводив обстеження ділянки.

«Я очікувала відповіді місяць. А потім мені надіслали листа, в якому сповіщали мене, що вони спитають дозволу в тих установах, які виготовляли проект, обстежували ділянку та підписували договори, чи можна цю інформацію надати для ознайомлення. То ж я не отримала жодного документу», - каже львів'янка. 

За її словами, вона навіть спробувала отримати інформацію за допомогою депутатки Верховної ради Галини Васильченко. Але і їй відмовили у наданні інформації. 

Нагадаємо, що в жовтні минулого року за результатами тендера на реалізацію проєкту сміттєпереробного заводу переміг нідерландсько-литовський консорціум у складі компаній «Waste Treatment Technologies Netherlands B.V» та «Axis». Торік ці фірми вже виконали кілька спільних успішних і потужних проєктів у Великій Британії, Італії та Литві.

Тоді міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що весь комплекс підготовчих робіт завершено і орієнтовно за 24 місяці завод буде збудовано. Минуло вже 12 місяців, проте станом на зараз роботи на майданчику на Пластовій не рухаються. Серед можливих причин – той факт, що в липні цього року змінився генеральний підрядник будівництва заводу. Ним стала польська компанія  Control Process S.A, яка програла тендер нідерландсько-литовському консорціуму в жовтні, адже запропонувала найвищу ціну з поміж інших компаній – 37 мільйонів євро. 

«І бендже, курва, зає…іщє» – такі пророчі слова вимовив у лютому цього року представник польської компанії Томаш Вятр під час неформальної зустрічі з тодішнім заступником міського голови Львова з фінансово-економічних питань Геннадієм Васьківим.

Двоє чоловіків приязно спілкувались у одному з львівських кафе буквально через тиждень після того, як польська компанія  Control Process S.A програла перший тендер. І дійсно, для компанії пана Вятра кінцевий результат обрання генпідрядника будівництва заводу виявився безперечно «зає…іщє».

 

Владислав Данко, Маріанна Попович для ІА «Вголос». 

ІА "Вголос": НОВИНИ