Про це повідомила прес-служба Міноборони за підсумками робочого візиту експертів НАТО.

Робочу групу представників Командування Повітряних Сил Збройних Сил України очолює начальник штабу – перший заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Артур Артеменко.

Як зазначив генерал-майор Артур Артеменко, реалізація проекту RASP забезпечить Україні можливість транскордонної координації щодо вирішення інцидентів з безпеки у повітрі, розвине регіональну взаємосумісність та взаємодію у повітряному просторі, поліпшить внутрішню цивільно-військову взаємодію.

Також, за його словами, враховуючи діючу в Україні систему обміну даними про повітряну обстановку (ОДПО/ASDE), цей проект надасть змогу значно підвищити ефективність моніторингу обстановки в повітрі.

Начальник Командного центру Повітряних Сил – заступник начальника штабу з бойового управління полковник Анатолій Козловський зазначив, що програма RASP передбачає отримання від сусідніх країн в реальному часі оповіщення про повітряні загрози, інциденти з безпеки та підозрювані повітряні судна ("ренегати") шляхом обміну даними повітряної обстановки, прямої голосової координації та впровадження єдиних процедур.

Відповідно до програми перебування експертів НАТО у Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України планується проведення ними брифінгів-презентацій та надання фахових консультацій щодо функціональних можливостей зазначеного проекту.

На даний час система взаємного оповіщення в програмі RASP включає наступні країни: Норвегія, Польща, Туреччина. Виявили зацікавленість до зазначеного проекту: Грузія, Литва, Латвія, Молдова, США, Фінляндія та Франція.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ