Обладнання для промислового виробництва діагностичного набору мікропризмових компенсаторів косоокості КК-42, який складається з 42 мікропрізм Френеля, створено по медико-технічним вимогам провідних офтальмологів Центру мікрохірургії ока (Київ) та Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. Філатова (Одеса).
«Розробка знайшла широку підтримку не тільки в Україні, а й в Росії та Туреччини з огляду на те, що забезпечує діагностування косоокості в широкому діапазоні з великою точністю і достовірністю, не має аналогів у світі, захищена вітчизняними патентами, пройшла всі види клінічних та медико-біологічних випробувань і отримала дозвіл на застосування у медичній практиці », - йдеться у повідомленні.
Головний позаштатний офтальмолог Міністерства охорони здоров'я України Сергій Риков розповів на засіданні президії НАМН, що 200 тис. дітей в країні страждають косоокістю. Щорічно проводиться 12 тис. операцій для лікування цього захворювання, але завдяки застосуванню призматичних лінз кількість оперативних втручань вдалося зменшити.
Президент НАМН України, академік Андрій Сердюк наголосив на необхідності розробити проект державної програми з лікування косоокості, визначити її фінансову складову при умові, що окуляри коштують від 300 до 600 грн в залежності від складності первинної лінзи.
Після вирішення цих задач - звернутися до уряду з пропозицією про включення в загальнодержавну програму «Здоров'я 2020: український вимір» пункту «Організація ефективного лікування дітей з косоокістю з використанням вітчизняного високотехнологічного устаткування» і передбачити закупівлю наборів компенсаторів за кошти державного бюджету з розрахунку один набір на один офтальмологічний кабінет.
ІА "Вголос": НОВИНИ