Про це повідомляє Live Science.
Судячи із написів, купюра була випущена ще в 1371 році, на третій рік правління першого імператора династії Мін Чжу Юаньчжана. У той час паперові гроші рідко використовувалися за межами Китаю. Також на банкноті є напис, що попереджає про страту через обезголовлення для фальшивомонетників.
645-річна купюра знаходилася у скульптурі лоханя, людини, яка досягла вищого ступеня духовного розвитку, але ще не став буддою. На думку директора аукціону Підлоги Самнера, який виявив артефакт, коли скульптура стояла у сімейному чи суспільному храмі.
Банкноти династії Мін були набагато більшими за розміром, ніж сучасні паперові гроші. Також знайдена в скульптурі банкнота в 1 гуань дорівнювала 1000 мідних монет або 28 г чистого срібла.
"Її було непросто помітити. Вона була надійно захована, складена у кілька разів та являла собою 2,5-сантиметровий згорток паперу", — розповів Самнер. Експерти підтвердили, що це рідкісний документ, випущений в Китаї за часів правління династії Мін. Дуже небагато купюри тієї епохи дійшли до наших днів неушкодженими, зазначив Самнер.
Маленькі "послання", записки, рисові зерна, напівкоштовні камені часто знаходять всередині антикварних китайських статуеток. При цьому купюра високої гідності була знайдена вперше і є незвичайною удачею.
ІА "Вголос": НОВИНИ