Такі дані дослідження компанії IDC озвучив директор компанії Kudin Security Group Ltd, експерт з інформаційної безпеки Денис Кудін під час круглого столу у Львові сьогодні, передає кореспондент Вголосу.
Денис Кудін зазначив, що програмне забезпечення невідомого походження часто містить програмні закладки, які підключають заражений комп’ютер до мереж «зомбованих» персональних комп’ютерів. Згодом ці ПК використовують для розсилки спаму, вірусів та здійснення фішингових та DDoS-атак.
Експерт з безпеки зазначив, що саме «зомбовані» ПК свого часу атакували сайт Президента і Міністерства внутрішніх справ України.
«Часто власники домашніх комп’ютерів мало уваги приділяють безпеці. Тому на домашніх комп’ютерах агенти ботнетів (мережі інфікованих комп’ютерів) можуть жити довше, залишаючись непоміченими ні користувачами, ні антивірусними продуктами. Часто агент ботнета не виконує жодних деструктивних функцій на комп’ютері. Він активізується в той момент, коли приходить відповідна команда із сервера. Вже тоді він діє за сценарієм, закладеним розробниками», – пояснив Денис Кудін.
Крім того, за словами експертів, в неліцензійне забезпечення часто вписують шпигунські програми, які згодом перехоплюють дані фізичних та юридичних осіб, реквізити в системах онлайн-банкінгу, паролі електронних скриньок.
«Маючи установлений програмний блок на персональних комп’ютерах, зловмисникам надзвичайно легко зібрати паролі, номери карток, зчитати всю вхідну інформацію, яку людина використовує для управління своїм рахунком. Користувачі навіть не уявляють наскільки це просто», – наголосив керівник департаменту із захисту інтелектуальної власності «Майкрософт Україна» Юрій Омельченко.
Денис Кудін додав, що більшість сучасних українських школярів (5,4 мільйона) активно працює в Інтернеті і розміщує докладну інформацію про свої захоплення, персональні дані, відомості про батьків. Це дозволяє зловмисникам зібрати максимально детальну інформацію про дитину і використовувати її для кіберзалякування, а також для здійснення атак на домашній комп’ютер.
ІА "Вголос": НОВИНИ