У ніч проти неділі, 30 березня, Україна переходить на літній час. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України №509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року.
Стрілки годинників потрібно буде перевести на годину вперед о 03:00 (тобто з 03:00 на 04:00).
Так, 30 жовтня о 03:00 годині ночі потрібно перевести стрілки годинника на одну годину вперед. Більшість сучасної електроніки змінюють час автоматично, однак на механічних годинниках та інших механічних пристроях переводити час треба власноруч.
Чому в Україні переводять годинники
Традицію переводити годинники у Європі запровадили після Першої світової війни. Таким чином хотіли заощадити електроенергію. В Україні час двічі на рік стали змінювати від 1981 року і ця спадщина залишилася у незалежній Україні. Відтоді було кілька спроб це скасувати. В 2011 році парламент навіть ухвалив постанову за якою країна мала б залишитись на літньому часі, однак цим рішенням були невдоволені мешканці західних регіонів. Адже через географічні особливості, вести дітей до школи або йти на роботу їм довелось би у темряві, тож через місяць постанову анулювали.
У 2021 році до ідеї повернулися знову. Однак цього разу навпаки — вирішили скасувати перехід на літній час. Тоді парламент спромігся ухвалити законопроект лише у першому читанні.
І далі знову дискусії і розділення на два табори — на якому ж часі таки залишатися літньому чи зимовому. За першого варіанту — цілих пів року в Україні ніч наступала б на годину скоріше. Тож лунали думки, що про літні вечори можна забути. А у випадку зимового часу — влітку могло рано світати. Приміром, сонце сходило б десь о 3 ночі, а заходило о 19. Особливо це було б відчутно на сході країни.
ІА "Вголос": НОВИНИ