Таке рішення було прийняте на спільному засіданні керівництва Міністерства охорони здоров’я і Академії медичних наук України.
Про це інформує прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
Крім того, на засіданні було прийнято рішення про створення робочої групи із фахівців трансплантологів і організаторів охорони здоров’я.
«На даний час Координаційний центр не має достатніх повноважень і не може повністю виконувати функцію центральної установи, що координує і забезпечує увесь спектр діяльності трансплантаційних центрів, баз вилучення органів, в тому числі і службу трансплант-координатів», - йдеться в рішенні.
Крім організаційно-методичних переваг щодо створення Державної служби України, експерти з питань трансплантації відзначають і фінансові аспекти її створення. Вони досягаються оптимізацією роботи трансплантаційних втручань та економією коштів Державного бюджету, шляхом приєднання до Державної служби України з питань трансплантації Всеукраїнського реєстру донорів гемопоетичних стовбурових клітин (кісткового мозку).
Спеціалісти вважають, що створення Державної служби України з питань трансплантації дасть змогу покращити якість надання трансплантаційної допомоги громадянам України, зменшить соціальну напругу, забезпечить надійний контроль за діяльністю, що пов'язана з трансплантацією, та покращить міжнародний імідж України.
ІА "Вголос": НОВИНИ