З 16 січня в Україні почали діяти нові норми закону про державну мову. Відтепер газети й журнали мають видаватися українською мовою.

Так, документ передбачає, що місцеві ЗМІ, які розповсюджуються в межах лише однієї області, мають право скористатися перехідним періодом до липня 2024 року.

Водночас загальнодержавні друковані російськомовні ЗМІ мають або перейти на українську, або поряд з російською (чи то іншою іноземною мовою) дублювати свої матеріали державною. При цьому, випуск преси двома мовами значно здорожчує виробництво друкованої преси.

Проте вимоги статті 25 не поширюються на:

  • друковані ЗМІ, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти українською мовою
  • наукові видання

Нагадаємо, що 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Різні статті закону мають перехідний період й починають діяти поступово.

У січні 2021 року вся сфера обслуговування перейшла на українську мову. Також минулого року дія мовного закону поширилась на телебачення, кіноіндустрію, видання й продажі книжок, екскурсійний бізнес та туризм.

До слова, нещодавно у центральній частині міста Львова відбувся рейд караоке-барами. Активісти та представники Львівської ОДА у супроводі правоохоронців просили адміністраторів не використовувати у закладах російськомовний культурний продукт.

ІА "Вголос": НОВИНИ