«Я подавав запит про офіційну позицію МВС, це була їхня офіційна відповідь», – сказав сенатор журналістам.

За словами Торшина, в адміністрації президента також не підтримують його ініціативу.

«Не підтримують точно, але ставлення спокійне, принаймні, ніхто не виходив з побажаннями, щоб я цю тему припинив», – сказав віце-спікер.

Він не виключив, що в законопроекті буде передбачено градацію власників зброї за декількома категоріями. Одна буде мати право на використання вогнепальної зброї з метою самооборони лише вдома, інша – вдома і в автомобілі, а третій буде дозволено її цілодобове носіння.

На думку сенатора, у третю категорію можуть бути включені листоноші, лікарі «швидкої допомоги» і соціальні працівники.

Раніше він також заявляв, що питання про легалізацію «коротко ствола» повинне бути винесене на референдум.

Торшин ще раз підкреслив, що робота над законопроектом далека від завершення.

«Закон буде внесено лише тоді, коли буде розуміння, що ми не б'ємося об стіну, що його доопрацьовано. Ми не маємо права на помилку, інакше ми провалимо дуже потрібну ідею», – вважає він.

У доповіді експертної групи вказується на необхідність легалізації в Росії короткоствольної вогнепальної зброї як найбільш ефективного засобу самооборони в умовах, коли «держава не здатна забезпечити безпеку життя, здоров'я і збереження власності громадян».

За оцінкою авторів доповіді, придбати зброю у випадку її легалізації зможуть приблизно 10,7 мільйона осіб, середня ціна вітчизняного пістолета може скласти близько 9000 рублів.

Крім того, за оцінками експертів, легалізація обігу вогнепальної короткоствольної зброї в Росії зможе додати до ВВП країни до 1 трильйона рублів за п'ять років.

Як повідомляв Вголос, автори законопроекту планують внести його в Держдуму напочатку 2013 року.

Джерело: ria.ru

ІА "Вголос": НОВИНИ