Засновник WikiLeaks Джуліан Ассандж заявив, письмово звертаючись до своїх співробітників: “Цей матеріал незручний для Сирії, але він також незручний для її опонентів. Це допоможе нам не просто критикувати одну групу або іншу, але і зрозуміти, які їхні інтереси, дії і думки. Лише зрозумівши цей конфлікт, ми можемо сподіватися на його вирішення”.

Заплановані до оприлюднення повідомлення стосуються діяльності президентських структур в Дамаску, сирійського МЗС та багатьох галузевих міністерств. Близько 400 тисяч повідомлень написані арабською мовою, 6 тисяч — російською.
При цьому 42 тисячі документів інфіковані комп'ютерними вірусами і шкідливими програмами.

Загалом матеріали WikiLeaks щодо Сирії містять 2434899 повідомлень електронної пошти. Це листування за період з серпня 2006 року по березень нинішнього року доводить, в тому числі, зв'язки між урядом Сирії та західними компаніями, про що повідомила представник організації Сара Харрісон на прес-конференції минулого четверга в лондоні.

Сара Харрісон не назвала джерело, з якого сайт WikiLeaks отримав матеріали “сирійського досьє”. Вона вважає, що величезна кількість електронних послань є доказом того, що ця інформація справжня, оскільки, на її думку, два мільйони повідомлень неможливо сфабрикувати.

Перша добірка документів стосується контракту між підрозділом контрольованої державою італійської компанії “Фінмекканіка” на поставку уряду Сирії системи шифрованого зв'язку “Тетра”, призначеної для обслуговування потреб сил правопорядку, надзвичайних служб, урядових установ, збройних сил. Як відзначають співробітники WikiLeaks, система “Тетра” може бути використана в ході військових дій проти сирійської опозиції.

Опубліковані документи демонструють, що в 2012 році, тобто, через рік після початку антиурядових виступів в Сирії, італійська компанія “Селекс Ельсаг”, яка є підрозділом “Фінмекканіка”, підтримувала зв'язки з сирійською державною компанією зв'язку. В угоді брала участь також грецька компанія “Інтраком”.

Відповідно до одного з електронних послань, в лютому 2012 року група італійських фахівців прибула до Дамаску, щоб навчати фахівців “Інтракому” методам використання системи “Тетра”.

Організація WikiLeaks передала матеріали “сирійського досьє” багатьом виданням з різних країн, серед яких — ліванська газета “Аль-Ахбар”, єгипетська “Аль-Масрі аль-аюм”, німецька телекомпанія ARD, агентство Associated Press, італійський журнал L'Espresso та іншим .

Нагадаємо, що зараз засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж знаходиться в посольстві Еквадору в Лондоні, де чекає рішення про надання йому політичного притулку в латиноамериканській країні. Прокуратура Швеції, де офіційні звинувачення Ассанжу не були пред'явлені, домагається його видачі в Стокгольм для проведення допитів у зв'язку із заявами двох шведок, які звинуватили його в злочинах сексуального характеру. На думку адвокатів Ассанжа, цілком реальна можливість екстрадиції їхнього клієнта зі Швеції в США.

Джерело: Вести

ІА "Вголос": НОВИНИ