«Аталанта» розпочалася у 2008 р. У її межах моніторяться основні водні шляхи біля східного узбережжя Африки, що вже багато років потерпає від піратства. Військові кораблі супроводжують судна Світової продовольчої програми, які привозять їжу та продукти першої необхідності сомалійському населенню.
У цьому сенсі місія була «стовідсотково успішною», зазначалося під час наради у Брюсселі. Завдяки її роботі 117 підозрюваних у піратській діяльності були затримані та постали перед судом. Поліпшилась і безпека цілого регіону.
На сьогодні загалом від п'яти до десяти кораблів, у тому числі німецький фрегат «Берлін», здійснюють нагляд за територією моря, що у півтора рази більше за всю європейську сушу. Однак мандат «Аталанти» дозволяє атакувати піратські кораблі лише на морі. Переслідувати морських розбійників на суші та знищувати їхні бази – це вже подальший крок, над яким також роздумують глави МЗС європейських країн. Більшість держав Євросоюзу підтримують посилення операції сухопутніми маневрами.
Один з можливих варіантів – завдання повітряних ударів по об'єктах піратської інфраструктури на суші. У такий спосіб можуть бути знищені, наприклад, склади пального та піратські човни. Однак разом з тим існує й небезпека, що під час авіаційних нальотів постраждає цивільне населення. «Ризики подібних операцій є дуже високими, порівняно із шансами», - каже заступник голови фракції Зелених у Європарламенті Райнгард Бютікофер.
ІА "Вголос": НОВИНИ