Унікальну операцію, яку роблять лише в кількох медзакладах України, провели в Рівненському обласному протипухлинному центрі.
Про це йдеться у повідомленні Центру.
Хірургиня Маргарита Пісецька разом із командою успішно застосувала складну методику – двоетапну резекцію печінки. Такий підхід застосовують при білобарному враженні печінки, коли видалити всі пухлинні вогнища одразу неможливо, адже в такому випадку печінки залишиться надто мало для одужання пацієнта.
Для того щоб «відростити» залишок печінки, першим етапом видаляють пухлини з частини печінки яка залишиться (перспективний залишок) та перевʼязують судину, яка живить іншу частину печінки. Таким чином відбувається стимуляція гіпертрофії –збільшення перспективного залишку печінки.

«Цей підхід дозволяє безпечно підготувати орган до подальшого хірургічного втручання. Через приблизно два місяці, коли перспективний залишок збільшиться до необхідних розмірів, планується радикальне видалення ураженої частини печінки. Це приклад високої хірургічної майстерності та впровадження передових медичних технологій, які вже доступні у Рівному!» — додали
ІА "Вголос": НОВИНИ