Підраховувати свої прибутки або збитки криптоінвестори повинні самостійно. Відображати цю інформацію вони мають у податковій декларації.

Для фізичних осіб планується податок 5-18% на дохід. За словами голови Мінцифри Михайла Федорова, закон допоможе створити сприятливі умови для розвитку криптоіндустрії, збільшити надходження до бюджету та підвищити інвестиційну привабливість України.

«Щоб вивести криптосектор із тіні, нам потрібно створити спеціальний податковий режим для цього бізнесу», – написав очільник Мінцифри Михайло Федоров

Підраховувати свої прибутки або збитки криптоінвестори повинні самостійно. Відображати цю інформацію вони мають у податковій декларації. І не лише обмін біткоїнів на кошти, а й також розрахунок за товари, послуги або обмін на аналогічні активи.

Дохід від продажу криптовалюти оподатковується єдиним податком, як і дохід від провадження господарської діяльності. А місячний (річний) оподатковуваний дохід містить інвестиційний прибуток від операцій із віртуальними активами, при цьому вартість криптовалют, отриманих у результаті емісії або безоплатної передачі, не враховується.

ІА "Вголос": НОВИНИ