Американський мільярдер і засновник компанії Amazon Джефф Безос презентував концепцію і макет нового космічного апарату для польотів на Місяць.

Планується, що він зможе доставити обладнання та людей на супутник Землі до 2024 року, передає BBC.

Безпілотний апарат під назвою Blue Moon буде придатний до багаторазового використання. Він нестиме на борту наукову апаратуру, супутники й місяцеходи.

Blue Moon матиме новий ракетний двигун BE-7, який може розвивати тягу до 4 535 кілограмів.

"Настав час повернутися на Місяць, цього разу, аби залишитися", – заявив Безос.

Він представив місячний напрямок розвитку своєї космічної компанії Blue Origin у Вашингтоні, округ Колумбія, аудиторії потенційних клієнтів і чиновників НАСА.

Апарат для посадки на місяць Blue Moon матиме достатню кількість палива, аби потрапити з Землі на Місяць.

Він зможе доставляти корисні вантажі на поверхню Місяця, розгортати до чотирьох самохідних транспортних засобів (місяцеходів) і запускати супутники на орбіту Місяця.

Blue Moon важитиме майже 15 000 кілограмів при старті з Землі, а при приземленні на Місяць його вага зменшиться приблизно до 3 100 кілограмів.

Мета Blue Moon – приземлитися на південному полюсі Місяця, де в кратерах знайшли запаси льоду.

Воду, отриману з цього льоду, можна буде використати для виробництва водню, який потім може забезпечити енергію для космічного апарату для подальших місій Сонячною системою.

У березні адміністрація Трампа оголосила, що має намір повернути американських космонавтів на Місяць до кінця 2024 року.

У своєму виступі пан Безос сказав, що Blue Origin зможе виконати умову Трампа, але тільки тому, що компанія розпочала проектувати місячний апарат у 2016 році.

Джефф Безос хоче полегшити доступ до Місяця, тому що має ширше бачення майбутнього, коли люди зможуть жити й працювати в космосі, що сьогодні неможливо.

Також було проілюстровано фотографії самостійних космічних колоній, які могли б забезпечувати існування людей, тварин і рослин – дещо схоже на концепції, розроблені фізиком з Прінстона Жераром О'Нілом.

Як повідомлялося, у Сполучених Штатах успішно пройшов тестовий запуск багаторазової ракети «New Shepard» для суборбітальних польотів компанії «Blue Origin» засновника «Amazon» Джеффа Безоса.

ІА "Вголос": НОВИНИ