Вищий антикорупційний суд залишив без змін запобіжний захід — заставу у 90 млн грн. — народному депутату Ярославу Дубневичу, якого підозрюють у заволодінні державними коштами обсягом понад 93 млн грн.

Про це повідомляють на сайті UNN.

“3 листопада 2021 року Вищий антикорупційний суд розглянув та відмовив у задоволенні клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу народному депутату України, підозрюваному у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)”, — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що таким чином суд погодився з доводами прокурора та залишив без змін раніше обраному депутату запобіжний захід — заставу у 90 млн грн.

2 листопада 2019 року антикорупційний суд обрав народному обранцю запобіжний захід у вигляді застави у 100 млн грн. Пізніше, депутат заявив, що буде оскаржувати це рішення. Згодом за Дубневича внесли заставу у 100 млн грн. 

7 листопада 2019 року, апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу суду першої інстанції та постановила нову, якою до нардепа було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці з альтернативою 90 млн гривень застави. Ці кошти за нього внесли й він вийшов із СІЗО під зобов'язання. 

Нагадаємо, нардеп підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За версією слідства, вказаний народний депутат лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ “Укрзалізниця” на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми проведення процедур відкритих торгів стрілкових переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення, згідно з матеріалами експертизи, становили понад 93 млн грн.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ