Шість місяців — це попередня оцінка, адже інформація про необхідність ремонту з’явилася за дві години до фактичного закриття станцій

У Києві раптово закрили частину синьої гілки метрополітену — від «Либідської» у бік «Теремків». Шість місяців — це попередня оцінка, адже інформація про необхідність ремонту з’явилася за дві години до фактичного закриття станцій.

Про це повідомляє Київська міська рада на офіційному сайті.  

У соцмережах з’явилися відео, як вода заливає рейки тунелю між «Либідською» та «Деміївською». 

 

ГО «Пасажири Києва»  повідомили, що тунель розгерметизувався і почав наповнюватися водою приблизно тиждень тому. 8 грудня вранці з’явилися нові тріщини, й о 13:45 було прийнято рішення зупинити метро.

Не менш як два місяці піде на розриття ділянки, щоб фахівці могли перевірити, чи є взагалі на тунелі гідроізоляція та хімзакріплення. За словами головного інженера метро, попередньо є три версії:

  • генпідрядник неякісно виконав роботи;
  • вплинула річка Либідь;
  • плавуни — складні геологічні умови.

Ділянку від Либідської до Деміївської площі будували у 2007-2008 роках. Вже тоді під час робіт сталася аварія: втопився під плавунами тунелепрохідний щит, пояснює заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Закриття частини метро стало шоком для жителів Голосіївського району, зокрема масиву Теремки та Теремки-2, а також тисяч тих, хто живе в передмістях Києва, таких як Чабани, Вишневе, Біла Церква тощо. КМДА заявила, що вже запущено додаткові наземні маршрути. 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ