Соцмережі Twitter і Facebook передадуть адміністрації Джо Байдена контроль над офіційними обліковими записами президента США 20 січня, в день інавгурації 46-го президента США, - повідомили представники компаній.

Як повідомляє Голос Америки, обліковий запис, який на обох платформах називається @POTUS (абревіатура від повного найменування посади глави держави - President Of The United States), є офіційним акаунтом президента США. Сам Дональд Трамп більш активно використовує свої особисті облікові записи як у Twitter (@realDonaldTrump), так і в Facebook (@DonaldTrump).

При цьому особисті сторінки Трампа більш популярні серед користувачів, ніж офіційні акаунти президента – наприклад, на його персональний акаунт в Twitter підписані 88,9 мільйонів користувачів, а на офіційній сторінці президента – 32,8 мільйонів.

У Facebook Трамп пише в основному на особистій сторінці, на яку підписані 34,6 мільйонів користувачів, а от на офіційній сторінці президента із 6,4 мільйонами підписників останній допис був 18 травня 2018 року.

Як у випадку із президентом Бараком Обамою, обліковий допис попереднього президента США після інавгурації його наступника архівується й керується Національним управлінням архівів і документації.

В день інавгурації Байдена найбільші соцмережі також передадуть офіційні облікові записи нової адміністрації Білого дому, віце-президентці і першій леді.

Байден, який був визнаний провідними американськими медіа обраним президентом на підставі попередніх результатів голосування у всіх штатах, повинен вступити на посаду президента 20 січня. Однак Трамп поки відмовляється визнати поразку і намагається визнати недійсними або скасувати результати виборів у низці штатів за допомогою судових позовів, заявляючи про «масштабні махінації», доказів яких поки представлено не було.

ІА "Вголос": НОВИНИ