НАТО повинно прийняти Україну після її перемоги над Росією. Інакше, як вважає міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, Альянс буде позбавлений сенсу.

Про це пише Delfi.

«Сподіваюся, що їх (питання, - ред.) ніколи не доведеться порушувати, і ми зможемо привітати Україну зі вступом до оборонного клубу», - заявив Ландсбергіс коментуючи рішення президента України Володимира Зеленського подати офіційну заявку на членство України в НАТО в прискореному порядку.

За словами міністра, Литва підтримує бажання України стати членом НАТО. Ландсбергіс зауважив, що виникне багато питань, якщо наша країна після перемоги над Росією, у майбутньому не стане частиною Альянсу.

«Моє питання: яким був би НАТО і сенс у НАТО, якби в ньому не було України. Якщо НАТО визнає, що наш найбільший стратегічний виклик у XXI столітті - це агресивна Російська Федерація і Україна є єдиною державою, яка перемогла у війні проти Російської Федерації, і вона залишається поза НАТО. Тоді Україна стає більше, ніж НАТО, вона стає захисником НАТО. У якомусь сенсі такою, що захистила НАТО від стратегічного противника НАТО», - відзначив міністр.

Як пояснює Ландсбергіс Україна стала дуже сильною трансатлантичною державою, яка після перемоги над Росією стане членом НАТО й матиме надзвичайно міцний зв'язок зі США.

«З одного боку, це зрозуміло, з іншого боку, це показує, що ЄС і європейський континент ще не зміг сам стати таким якорем, який геополітично і стратегічно зв'язує державу на багато десятиліть. Це зараз робить Америка», - додав міністр.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ