Через надходження з Росії неякісної нафти Білорусь вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну. Поставки також зупинено в Польщу та країни Балтії.

Як інформує «Інтерфакс-Україна», про це повідомив заступник гендиректора «Білоруської нафтової компанії» Сергій Гриб журналістам у вівторок, 23 квітня, в Мінську.

«Припинено постачання світлих нафтопродуктів – бензинів і дизпалива в Україну, Балтію і Польщу», – сказав Гриб, коментуючи наслідки скорочення обсягів нафтопереробки на білоруських НПЗ через надходження неякісної нафти з РФ.

«На поточний момент контрактні зобов'язання припинено до моменту вирішення питання з російською нафтою», – додав Гриб.

За його словами, «експорт із Білорусі темних нафтопродуктів збережено в повному обсязі у зв'язку з відсутністю їх споживання на внутрішньому ринку».

Наразі, як повідомив Гриб, білоруська сторона працює над тим, щоб «не з’явилися санкції з боку контрагентів (зовнішніх, – ред.)».

Він також зазначив, що Білорусь самостійно забезпечує потреби внутрішнього ринку з урахуванням прийнятого наприкінці минулого року рішення Росії про заборону постачань нафтопродуктів у республіку та скорочення обсягів переробки на НПЗ через неякісну нафту.

«Зниження відбулося у зв'язку зі збільшенням постачань на внутрішній ринок», – сказав Гриб.

«Скорочення обсягів експорту відбувається для забезпечення потреб внутрішнього ринку нафтопродуктів», – додав заступник гендиректора БНК.

Як писав «Вголос», напередодні білоруському концерну «Билнефтехим» довелось обмежити експорт нафтопродуктів.

Перші повідомлення про неякісну нафту з нафтопроводу «Дружба» з'явилися 19 квітня від концерну «Билнефтехим».

Російська «Транснефть» визнала відхилення в якості, а Міненерго РФ заявило, що проблеми мають «технічний характер».

ІА "Вголос": НОВИНИ