Львівські обласні організації УНА-УНСО, ВО „Батьківщина”, УРП „Собор” заявляють, що представники КПУ та СДПУ(О) зірвали погоджувальну раду Львівського міськвиконкому щодо подій першого травня, які запланували у цей день створити конфліктні ситуації у Львові.
Про це заявили журналістам голова ЛОО УНА-УНСО Остап Козак, голова ЛОО ВО „Батьківщини” Іван Денькович та голова ЛОО УРП „Собор” Ростислав Новоженець.
На їх думку це випливає з того, що комуніст та соціал-демократи відкинули пропозицію Львівської міської ради відмовитися цього дня від будь-яких походів та демонстрацій, а натомість провести тільки заходи біля пам‘ятників.
Ростислав Новоженець заявив, що „послідовна опозиція” одразу погодилася на ці пропозиції міськвиконкому.
Іван Денькович зазначив, що представники КПУ отримали завдання зробити провокацію цього дня.
Перше травня, за словами Ростислава Новоженця, не є традиційним святом для українців. „Воно було накинуте нам радянською владою. Ми не хочемо його святкувати, але вимушені”, — сказав він.
Ростислав Новоженець також повідомив, що сьогодні о 15.00 відбудеться засідання місцевого суду Галицького району Львова з цього питання, щоб врегулювати проблему.
Як повідомляло агентство, 1 травня ряд політичних партій та громадських організацій планують відзначити Міжнародний день трудящих масовими заходами у Львові.
ЛОК СПУ проведе мітинг, присвячений Міжнародному Дню солідарності трудящих, біля монументу воїнам – визволителям на вул. Стрийській разом з представниками лівоцентристських та центристських сил області.
Львівський міськком і обком КПУ спільно з Львівською обласною та міською організацією ВСЖТ “За майбутнє дітей України”, Львівською обласною організацією Всеукраїнської спілки Радянських офіцерів мають намір провести демонстрацію та мітинг під гаслом “Травень! Мир! Праця!”. Збір учасників акції відбудеться на площі біля пам’ятника Т.Шевченкові. після чого планується демонстрація (піша хода) по пішохідній частині проспекту Свободи, перетинаючи проспект Свободи біля фігури Матері Божої, по вул. Коперніка, через вул. Вітовського, по вул. Гвардійській до монументу бойової слави.
Львівське обласне громадське об’єднання “Комітет Свобода” біля пам’ятника Т.Шевченкові у Львові планує провести мітинг “Засудити комуністичну ідеологію”.
ЛОО СДПУ(О) має намір провести святкову демонстрацію у Львові за маршрутом: пам’ятник М.Грушевському (проспект Т.Шевченка) – меморіальний знак на честь першої маївки у Львові (пл. Ринок, 1)– пам’ятник І.Франку.

ІА "Вголос": НОВИНИ