Частина жителів Ізюма, яких російські військові депортували на територію РФ, змогли повернутися до України через країни Європейського Союзу.

Про це повідомив начальник відділу Ізюмської міськради Максим Стрельник, пише Суспільне.

Він розповів весь шлях українців, яких примусово депортували на територію рф.

«Ми знаємо про випадки, коли людей насильно депортували, вивозили на територію РФ. Наші жителі, громадяни України, перейшли кордон на КПП »Чугуновка", й після цього їх доправили у Бєлгород, пізніше вони проходили так звані фільтраційні табори, з ними спілкувалися (російські) спецслужби, вирішувалася подальша доля на території РФ.

Деякі з цих людей поїхали до родичів, які у них є в Росії. Частина людей перейшла кордон з ЄС у країнах Балтії, й через Естонію, Латвію, Литву, Польщу вони змогли повернутися в Україну", - сказав чиновник.

За словами Стрельника, на 16 травня в Ізюмі залишаються понад 15 тисяч жителів. Рашисти забороняють жителям виїжджати з міста.

«Російські окупанти активізували свою радіоелектронну боротьбу, все рідше місцеві можуть додзвонитися до рідних, волонтерів, місцевої влади. У місті — гуманітарна катастрофа. Понад тиждень окупанти забороняють залишати Ізюм навіть власним транспортом. До цього така можливість була певними маршрутами. Зараз місто повністю заблоковане», — підсумував він.

Нагадаємо, українські захисники знищили значний запас боєприпасів росіян, що розміщувались в місті Ізюм.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ