Працівники Територіального медичного об’єднання №3 зібрали близько 300 підписів, щоб висловити недовіру своєму керівництву. Медики скаржаться на упереджене ставлення та залякування. Підписи зібрали після скандальної спроби реорганізувати гінекологічне відділення №1 на вул. Русових, 4, проти якого категорично виступив колектив медустанови.

На сесії Львівської міської ради 6 грудня депутати закликали міського голову Львова зупинити спроби реорганізації гінекології, яка належить до ТМО №3, та ґрунтовно вивчити причини висловлення недовіри керівництву медичного об’єднання.

Відповідне звернення озвучив секретар комісії охорони здоров’я та соціального захисту, депутат ЛМР від Європейської Солідарності Євген Кузик

“В умовах воєнного стану у Львові видали наказ про реорганізацію, інакше кажучи закриття «Гінекології на Русових» - чи не найпотужнішого в Галичині осередку ендоскопічної гінекології та гінекологічної хірургії. Не знаємо, чи відбулось це із вашої згоди чи подачі, але точно за погодженням в.о. директора департаменту гуманітарної політики Євгена Бойка. Чому ми говоримо про закриття? Тому що в тих умовах, в які хочуть перемістити відділення, якісно працювати та надавати медичну допомогу аж ніяк неможливо. Відтак є велика ймовірність, що працівники змушені будуть шукати нове місце праці”, - розповів Євген Кузик.

Депутат долучив до свого звернення лист із підписами колективу про висловлення недовіри керівництву ТМО №3. Нагадаємо, його зараз очолює Леся Кобецька - колишня працівниця мерії, екскерівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Євген Кузик додав, що депутатам та колективу гінекології раніше озвучували низку причин, чому хочуть реорганізувати гінекологічне відділення, і щоразу причини були різні.

На засіданні комісії охорони здоров’я та соціального захисту зачитали наказ №686-В від 21.11.2022 р «Про реорганізацію гінекологічного відділення ВП 3-я МКЛ м. Львова і зміну істотних умов праці працівників». Корпус відділення керівником ТМО №3 оголошено як такий, що перебуває в аварійному стані. 

“Щодо самого технічного висновку. Відповідно до офіційних документів договір із ФОП Кархут І.І. на виконання послуг  (з обстеження будівлі - ред.) підписаний на 15,5 годин раніше ніж відбулося визначення його як переможця тендеру на “Prozorro”. Це є порушенням чинного законодавства. Також «Технічні висновки за результатами візуального обстеження будівлі гінекологічного відділення на вул. Русових, 4 у м. Львові» ФОП Кархут І.І. є роботою дуже низької якості, про що свідчать неточності, технічні помилки і прийняті навмисно занижені показники. Відповідно до технічного висновку ФОПа недопустимо та злочинно робити висновки щодо несучої здатності будівлі на вул. Русових, 4 у м. Львові. Копію експертного заключення щодо відповідності на «Технічні висновки за результатами візуального обстеження будівлі гінекологічного відділення на вул. Русових, 4 у м. Львові» додаю”, - наголосив депутат Кузик.

Він додав, що практично на всіх поверхах зусиллями Львівської міської ради, колективу, а також спонсорів раніше проведені ремонти на десятки мільйонів гривень: вікна замінені на енергозберігаючі, капітально відремонтований операційний блок, операційні оснащені найсучаснішою апаратурою, яка дозволяє виконувати надскладні втручання. Влітку цьогоріч UNICEF, визначивши заклад як перспективний, провів капітальний ремонт підвального приміщення закладу з облаштуванням сучасного бомбосховища, елементи енергосистеми лікарні замінено на нові.

В управлінні охорони здоров’я ЛМР ще однією причиною реорганізації гінекології називали відсутність там котельні та генератора. Натомість колектив відділення запевнив депутатів, що і котельня, і генератор в установі є.

“Ще однією з причин реорганізації озвучували нерентабельність медзакладу.  Натомість за останні 4 місяці роботи команда відділення вийшла на найвищі показники зароблених коштів від НЗСУ для відділень такого ж профілю - в середньому 3.7 млн грн на місяць (у порівнянні таке ж відділення у сусідньому медзакладі заробляє 1-2 млн грн). Щороку виконувалось близько 2000 ендоскопічних, відкритих та вагінальних операцій. Станом на сьогодні у відділенні заплановано близько 50 операцій до середини грудня 2022 року”, - резюмував Євген Кузик.

Дію наказу про реорганізацію Гінекологічного відділення №1 на вул. Русових, 4 в день сесії зупинили. Цього разу письмово, оскільки досі скасування було лише усним. Депутати закликали мера перевірити факти  булінгу, ейджизму та залякувань працівників ТМО №3, які стали причиною висловлення недовіри керівництву об’єднання. 

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ