Назар Балик з села В'язівне Любешівського району Волинської області страждав важким пороком серця. Дитина померла в Індії, так і не дочекавшись черги на трансплантацію.
Про це повідомляє «КП в Україні».
Дитина страждала на «дилатаційну кардіоміопатію». Мати хлопчика обвивала пороги багатьох лікарень та кабінетів держслужбовців у пошуках хоч якоїсь допомоги.
Під час лікування у столичному кардіоцентрі лікарі повідомили, що єдиний шанс врятувати Назара - це пересадка серця. Таку операцію можуть зробити тільки в Індії.
Матір з останніх сил змогла зібрати 100 тисяч доларів і поїхала з сином до Індії в надії подарувати йому шанс на життя. Жінці допомагали волонтери та Міністерство охорони здоров'я.
На лікування жінка з сином приїхали до індійського міста Ченнаї. Їх поселили в готелі, виписали таблетки, підключили крапельницю і поставили на чергу на трансплантацію.
Час йшов, але донора для Назара так і не могли знайти. Гроші закінчилися і через рік індійські лікарі попросили Наталію разом з сином «на вихід».
Назар помер у індійській клініці 13 червня цього року, так і не дочекавшись трансплантації.
Як виявилося, жодної черги на трансплантацію серця не було.
За словами матері, 10 січня знайшли серце, яке підходило хлопчикові, але його пересадили місцевій дитині. До іноземців у цій клініці взагалі немає жодного діла.
Народний депутат Ірина Суслова ще два місяці тому, 6 червня, робила депутатський запит до Міністерства охорони здоров'я щодо катастрофічної ситуації з трансплантацією серця українським дітям в Індії. І в ньому йшлося про 15-річного Назара Балика з Волині, який тоді ще перебував у реанімації, а бюджетні кошти на його лікування закінчилися. Але тільки тепер, 27 липня, через два тижні після смерті дитини, чиновники надіслали відповідь.
Як писав «Вголос», 21-річна дівчина з Хмельницького захворіла на дифтерію.
ІА "Вголос": НОВИНИ