Про це вона написала у Facebook.

Мовляв, чи це міф, що плавати одразу після їжі категорично заборонено? Адже досить поширеною є думка, що якщо побігти купатися одразу після добрячого обіду можна навіть потонути.

«Насправді, не все так страшно. Плавання відразу після їжі не є більш небезпечним для життя, ніж плавання за дві години після неї або ж взагалі голодним. Дійсно, під час травлення, організм спрямовує кров до шлунку, тим самим зменшуючи кровотік до активних м‘язів. Проте у нас в організмі все одно достатній об’єм крові, щоб це не заважало функціонувати на належному рівні всьому організму», - йдеться у повідомленні у соціальній мережі.

Проте особливості травного процесу враховувати варто. Під час плавання, як і під час спорту, їжа, що не перетравилася повністю, може давати про себе знати. Нудотою та неприємними відчуттями в животі.

З такими відчуттями дискомфорту існує ризик отримати набагато менше задоволення від активності у воді. Тому все ж таки краще почекати 1,5 -2 години.

«Інша справа з алкоголем. Плавати після вживання алкоголю дуже небезпечно! ВООЗ зазначає, що плавання в нетверезому стані є однією з провідних причин, що призводять до трагічних наслідків на воді серед дорослих. Крім того, від цього можуть і постраждати діти. За ними потрібен постійний догляд у воді або ж навіть присутність когось із дорослих поруч. Через алкоголь можна втратити пильність та самоконтроль цим самим наразити на небезпеку як своє життя, так і життя дітей», - зауважила посадовець.

Вона нагадала, що з початку року у водоймах загинули близько 500 людей, з них 44 дитини. «Тому не забувайте, що навіть під час відпочинку треба бути пильним і свідомим. Пийте достатньо води, щоб уникнути зневоднення, ховайтесь в тіні в найбільш спекотні години», - резюмувала чиновник.

ІА "Вголос": НОВИНИ