Олег Дуда, голова фракції «ЄС» у Львівській обласній раді та член Головної Управи Українського лікарського товариства у Львові прокоментував в ефірі «Народного Толк-Шоу» нову медичну стратегію та об’єднання медзакладів.

«Ми не можемо створити одну лікарню у певному місці і туди, за 150 кілометрів, будуть везти людей. Тут є важливий момент: якість має бути разом із доступністю. Наші лікарні будували не просто так у різних частинах міста. Вже тоді враховували доїзди до тих лікарень», – сказав Дуда.

На його думку, розділяти обласні і міські заклади не варто.

«Коли ми говоримо про медичну стратегію міста Львова, я можу з колегами об’єднатись в тому, що вона не може бути окремою від області, оскільки ще чотири роки тому під егідою Світового банку була розроблена стратегія одного госпітального округу, де було враховано набагато більше показників, ніж просто конкуренція за пацієнта», – зазначив голова фракції «ЄС» у ЛОР.

Також Олег Дуда розповів про один із ризиків об’єднання медзакладів.

«Коли ми говоримо про таку стратегію об’єднання під одне керівництво, а ми розуміємо, що це фінансове керівництво, економічне керівництво, то це може бути прийняття рішень щодо розвитку однієї лікарні більше, ніж іншої. Виникають ризики, що одна лікарня дійсно пропаде», – додав Дуда.

Нагадаємо, що у Львові планують реорганізувати медицину міста в три Територіальні медичні об’єднання: перше – ургентної та високоспеціалізованої медицини (8-ма лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги та дитяча лікарня на вул. П. Орлика), друге – планового, відновного лікування та паліативної допомоги (1-ша, 4-та, 5-та лікарні), третє – акушерства та гінекології (міський пологовий будинок на вул. Мечникова і 3-тя лікарня).

Євген Кузик, лікар та депутат Львівської міської ради від «ЄС», пояснив, чи потрібна Львову медична стратегія. На його думку, потрібно зрозуміти, яка буде користь від об’єднання лікарень та чи буде це економічно обгрунтовано.

ІА "Вголос": НОВИНИ