Відповідне звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг депутати ухвалили 6 квітня 2017 року під час позачергової сесії Буської районної ради.

Як зауважив депутат-свободівець Богдан Гринишин, фракція ВО «Свобода» одностайно підтримала звернення щодо скасування абонплати за газ.

«З 1 квітня 40% українців сплачуватимуть за газ більше: Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запровадила так звану абонплату за підключення до системи газопостачання, відокремивши її від сплати за використаний газ. Унаслідок цього середня плата за споживання газу має зрости у 2-5 разів, передусім для тих, хто не має лічильника, використовує газ лише для приготування їжі та користується послугами невеликих газорозподільних компаній. Найбільш відчутно ця новація вдарить по найбідніших громадянах, яких в Україні, за оцінками ООН, 60%.

Мотивуючи таке рішення начебто необхідністю підвищити прозорість тарифоутворення та стимулювати громадян економити газ, регулятор насправді вкотре подбав про інтереси олігархів, які фактично монополізували забезпечення населення не лише електрикою, а й газом. Дозволивши Рінату Ахметову заробити на вугільній формулі «Роттердам+», через яку українці переплатили близько 10 млрд грн за електроенергію, нині влада взялася примножувати статки арештованого у Відні Дмитра Фірташа. Саме він контролює більшість газорозподільних підприємств ‒ облгазів. Їхня загальна виручка цього року завдяки запровадженню абонплати має зрости до 24, 15 мільярдів гривень.

При цьому НКРЕКП сором'язливо мовчить про те, що труби, за підключення до яких нас змусили платити, належать державі, а не облгазам, а побудова та утримання газорозподільних мереж і так фінансується платниками податків. Прикро, що українців змушують двічі платити за встановлення газових лічильників: адже вартість цієї послуги вже давно закладена в тарифі на газ, хоча люди за власні кошти оснащують квартири/будинки приладами обліку, бо газорозподільні компанії, спираються на рішення НКРЕКП, відмовляються це робити. А тепер від 1 квітня мешканці ще додатково платитимуть за утримання газових мереж. Істинно: у гонитві за збільшенням власних статків можновладці переходять межу людяності.

Найбільше обурює те, що ці «схеми» Нацкомісії ‒ абсолютно безкарні та, ймовірно, санкціоновані згори. Недарма ротацію її складу, призначеного указом голови держави, та заміну очільника ‒ президентського ставленика Дмитра Вовка всіляко затягують, порушуючи строки відведені законодавством та ігноруючи вимоги європейських партнерів.
Ми, депутати Буської районної ради, вважаємо, що такі дії НКРЕКП та влади, є шкідницькими. Ми вимагаємо скасувати відповідні постанови Нацкомісії, якими запроваджується абонентська плата за газ з 1 квітня, і наполягаємо на проведенні невідкладної ротації складу регулятора та звільнення голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка», ‒ йдеться у зверненні.

 

 «Вголос» 

ІА "Вголос": НОВИНИ