Держгеокадастр зриває пілотний проект по проведенню земельних аукціонів через Prozorro.Продажі, оскільки припинив виставляти лоти на торги.

Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку з посиланням на першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва, пишуть Наші гроші.

У червні 2017 року уряд ухвалив рішення про проведення пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів через Prozorro.Продажі. Очікувалось, що Держгеокадастр буде реалізовувати частину прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності через прозорі аукціони в системі Prozorro.Продажі.

В грудні 2018 року територіальні підрозділи Держгеокадастру опублікували в системі ProZorro.Продажі перші 10 лотів. 8 з 10 аукціонів пройшли успішно – середнє збільшення ціни склало 223%. При сумарній початковій вартості лотів 332 тис грн. кінцева їхня вартість перевищила 1 млн грн.

Однак, після аукціонів Держгеокадастр припинив виставляти землю на торги, мотивуючи це тим, що ProZorro.Продажі оприлюднює дані учасників та переможця аукціону. Водночас, у МЕРТ вважають, що розкриття для громадськості даних учасників та переможця аукціону забезпечують дійсно відкритий та прозорий продаж, створюють можливості для громадського контролю.

На думку Мінекономрозвитку, позиція Держгеокадастру може свідчити про свідоме небажання проведення електронних земельних аукціонів у системі ProZorro.Продажі та пошук підстав для ухилення від використання відкритої та ефективної системи проведення аукціонів.

Кубів вважає, що Держгеокадастр має невідкладно забезпечити добір і підготовку лотів до проведення електронних земельних торгів у системі ProZorro.Продажі.

Згідно з ProZorro.Продажі, у грудні минулого року з 8-ми успішних аукціонів найбільше провело держпідприємство «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Держгеокадастру – 6. Крім нього право оренди на земельні ділянки через Prozorro.Продажі реалізували ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та ДП «Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

Найбільшу суму від продажу права оренди на землю надало ТОВ «Агрокомпанія Прикарпаття» відомого бізнесмена Олега Бахматюка – 614 тис грн при початковій вартості у 150 тис грн. Мова йде про 58,72 га у Сарниківській сільраді Рогатинського району Івано-Франківської області.

Крім того, на двох аукціонах перемогло ТОВ «Захід-агро МХП» екс-першого заступника голови адміністрації президента Петра Порошенка Юрія Косюка. Йдеться про перемогу на аукціоні за 6,31 га у с. Франківської області за 44 тис грн при початковій вартості у 21 тис грн, та про 11,41 га пасовища у с. Нижня Липиця тієї ж області усього за 5,2 тис грн при стартовій ціні у 5,1 тис грн.

ІА "Вголос": НОВИНИ