Державний секретар США Ентоні Блінкен провів розмову з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, обговоривши «зернову ініціативу» та війну РФ проти України.

Про це повідомляє пресслужба Держдепартаменту. 

Зазначається, що Держсекретар США провів розмову з Генсеком ООН напередодні 78-ї сесії Генеральної Асамблеї, під час якої сторони обговорили широке коло питань, включно з Чорноморською зерновою ініціативою та війною Росії проти України.

Крім того, Блінкен поділився інформацією про проведені в США паралельні заходи, присвячені боротьбі із загрозою синтетичних наркотиків, використанню штучного інтелекту для просування Цілей сталого розвитку ООН, а також залученню приватного капіталу до великих інфраструктурних проектів. 

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш заявив про готовність робити все можливе для відновлення чорноморської «зернової ініціативи» та має намір обговорити це питання з усіма сторонами угоди на полях генасамблеї.

ООН веде таємні переговори з Російською Федерацією про укладання угоди, у рамках якої в обмін на відновлення зернової угоди терористичному режиму Володимира Путіна будуть скасовані наріжні санкції, запроваджені після широкомасштабного вторгнення в Україну.

ІА "Вголос": НОВИНИ