Найочікуванішою подією напередодні Світлого Христового Воскресіння для християн є сходження Благодатного вогню. Про це нагадує «Укрінформ».

Благодатний Вогонь або як його ще називають Святе Світло — це назва вогню, який використовують у Великодній церемонії, він символізує вихід із Гробу Світла істинного, тобто воскресіння Господа.

Традиція існує з IV століття, а перші писемні свідчення про неї з’явилися в ІХ столітті. Церемонія сходження Благодатного Вогню відбувається у Храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі, більше відомого як Храм Гріб Господній.

До храму, вщерть заповненому паломниками з усього світу, прибувають церковні ієрархи. Вони проходять до невеличкої каплички — Кувуклії Гробу Господнього — місця Його безпосереднього поховання.

Перед тим, як впустити туди двох священиків — Єрусалимського патріарха та вірменського архімандрита, ізраїльські поліцейські ретельно перевіряють капличку на наявність джерел вогню. Ієрархи, перед тим як увійти у святая святих, переодягаються у просторі білі одежі без поясів. Пов’язане це з тим, що колись Свята Земля належала Османській імперії і турки не вірили у таке диво, підозрюючи, що саме там священнослужителі ховають сірники.

Єрусалимський патріарх посилено зі сльозами молиться на Гробі Господнім, так само моляться й усі віряни. За якийсь час у Кувуклії з’являється світло, у храмі починають лунати дзвони. До вірян виходить патріарх і роздає Благодатний Вогонь. Коли вогонь сходить, то в перші кілька секунд він не залишає опіків.

Після завершення церемонії сходження Благодатного Вогню, його доправляють до всіх країн східного обряду, де святкують Великдень, зокрема, й до України. Пасхальний вогник на свічках українців — це також часточка Благодатного Вогню з Гробу Господнього. Існує повір’я, що якщо станеться так, що Благодатний Вогонь не зійде, це свідчитиме про вселенську катастрофу та близький кінець світу.

Як повідомляв «Вголос», до Єрусалима з’їжджаються віряни, щоб понести на собі хрест.

ІА "Вголос": НОВИНИ