Про це пише «Сегодня».

Як видно з інфографіки, в середньому витрати на утримання центральних органів влади – це Рада, Адміністрація Президента і Кабмін – збільшилися на 17%, в той час як витрати бюджету збільшилися всього на 12,7%. Тобто від загального «пирога» влада в цьому році хоче відрізати собі побільше, ніж дати іншим. Про це свідчить і те, що витрати на утримання Державного управління справами (ДУС), у відання якого входять, наприклад, лікарні і санаторії, парки і заповідники, практично не змінилися, але при цьому на утримання АП в кошторисі ДУС закладено більше на 18%. Собі Кабмін збільшив кошторис на 28%, а Верховній Раді – відразу на 37%! У грошах – це сотні мільйонів гривень: на АП виділили на 145 млн більше, ніж у минулому році, ВР – на 450 млн грн більше.

Автори законопроекту пояснюють таке зростання перш за все збільшенням витрат на комунальні послуги, транспортні витрати, відрядження. Також більш ніж удвічі закладено грошей на виготовлення державних нагород (орденів і медалей), але в грошах це всього 27 млн ​​грн.

Натомість на фінансування багатьох соціальних статей витрати також збільшилася, але не всіх. Найбільша процентна надбавка закладена в виплати до свята Перемоги ветеранам – зростання на 28%, або більш ніж на 300 млн грн. Набагато менше зростуть видатки на безплатне лікування важких хворих, оздоровлення ветеранів, реабілітацію інвалідів. Найбільша прибавка – 10% (що насилу покриє інфляцію, – авт.) – на лікування туберкульозу у дітей, в грошах це 40 млн грн. А ось на лікування за кордоном витрати не зросли, як і на будівництво житла силовикам. Урізані на 2% виплати переміщеним особам з Криму і з Донбасу.

Економісти кажуть, що бюджет не краще і не гірше, ніж в минулому році, а наповнення окремих статей витрат залежить від того, наскільки те чи інше міністерство зуміло собі «виторгувати».

«Зростання виплат ветеранам пояснимо тим, що додалося багато нових учасників бойових дій за участь в них на Донбасі, – говорить президент Украналітцентру Олександр Охріменко. – А ось те, що зменшили витрати на і так мізерні виплати біженцям, говорить, що влада не прагне вирішувати проблеми цих людей. Більшість соцстатей, як і раніше, недофінансовуються, так як дуже великі витрати на оборону (5% від ВВП, – авт.). А також на дотацію «комуналки», субсидії на оплату житлокомпослуг, тобто самі малозабезпечені побічно отримають зменшення витрат».

На думку експерта, запропонований Кабміном кошторис витрат не остаточний, депутати можуть збільшити витрати на медицину, соцвиплати і урізати витрати на органи влади і силові структури.

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ