«ДТЕК Східенерго» Ріната Ахметова перестала оплачувати газ, який відбирає для виробництва тепла та електроенергії на Луганській ТЕС. Про це ідеться у листі ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» на Офіс Президента та Кабінет Міністрів, пишуть Наші гроші.

За даними державного оператора, «ДТЕК Східенерго» несанкціоновано та безоплатно за лютий-березень відібрав газу на 241 млн грн (після публікації “Наших грошей” оператор ГТС підтвердив факт боргу і навів оновлені дані про його розмір – 318 млн грн). Бо виявилось, що у компанії взагалі немає жодного постачальника газу.

При цьому компанія Ахметова у лютому подала до Госпсуду Луганської області позов проти АТ «Луганськгаз». Суд задовольнив клопотання про забезпечення позову і заборонив «Луганськгазу» обмежувати поставки газу на Луганську теплоелектростанцію.

Окрім цього, за даними НАК «Нафтогаз України», ДТЕК Східенерго не заплатив державному оператору за поставки газу ще 707 млн грн.

Також з 1 липня минулого року компанія ДТЕК перестала платити за транспортування електроенергії державними мережами при її експорті. За даними Наших грошей, станом на березень такий борг складає близько 700 млн грн.

Таким чином сумарний борг компанії ДТЕК Ахметова перед державою склав вже понад 1,6 млрд грн., з яких 948 млн грн – це борги за газ, який був відібраний та спожитий.

Компанія ДТЕК видобуває 90% українського вугілля та володіє 70% усіх вугільних електростанцій та найбільшими сонячними та вітроелектростанціями. ДТЕК продає свою електроенергію в Україні на 75% дорожче, аніж у Європі.

Як відомо, по курсу Нацбанку станом на 5 березня 2020 року показник EBITDA у ДТЕК Енерго склав 15,11 млрд грн, що на 34% менше, аніж у 2018 році.

Влітку минулого року Ринат Ахметов купив віллу у Франції за 200 млн євро.

ІА "Вголос": НОВИНИ