Щоденні продажі газу «Газпромом» на ключові зовнішні ринки у квітні впали до найнижчого рівня за останні три місяці.

Про це пише "Економічна правда" з посиланням на  Bloomberg.

За даними агентства, «Газпром» постачав у квітні в середньому 387 млн кубометрів газу на день до країн за межами колишнього СРСР - це на 22% менше, ніж було у березні.

За перші чотири місяці року «Газпром» експортував 50,1 млрд кубометрів - на 26,9% менше, ніж за той же період 2021 року, повідомляли в компанії.

Як зазначає Bloomberg, європейським споживачам у квітні виявилося вигідніше купувати газ на спотовому ринку, а не за довгостроковими контрактами із «Газпромом».

"Європа імпортувала рекордні обсяги зрідженого газу зі знижкою - попит в Азії на паливо знизився.

Також тепла погода скоротила попит на опалення та нагрівання в Європі, що теж допомогло стримати зростання цін і спонукало клієнтів «Газпрому» бронювати менші обсяги газу за контрактами та натомість купувати газ на біржі", - йдеться у статті.

У квітні ціни на спотовому ринку були нижчими, ніж за довгостроковими угодами, і тому для покупців «економічніше» використовувати гнучкість, яку дають довгострокові контракти, і задіяти альтернативні поставки, заявив аналітик ICIS Томас Роджерс.

Як писав «Вголос», канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ЄС  припинить імпорт російського вугілля цього літа, поетапно відмовиться від російської нафти до кінця року, а також сильно скоротить імпорт газу з Росії.

ІА "Вголос": НОВИНИ