Вже цього літа в українському небі з'являться сучасні винищувачі F-16. Йдеться про першу хвилю постачань. Втім, Україна потребує більше літаків.

Про це повідомив очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Я не можу поділитися маршрутом літаків F-16. Коли їх побачимо в українському небі, то я думаю, що всі питання будуть зняті. Ми обіцяли, що влітку 2024-го в українському небі будуть битися F-16, і ця обіцянка виконана. Це лише перша хвиля. Насправді, нам потрібно більше літаків, і питання постачання, надходження першої хвилі F-16 вже розв'язане», - наголосив міністр.

За словами Кулеби, Україна працює на перспективу - над збільшенням кількості літаків, які будуть передані Україні. Йдеться не лише про F-16, а й про отримання інших західних моделей суден. Зокрема, МіГ-29, які є на озброєні дружніх країн.

«Це безперервний процес, тому що немає такого моменту у війні, коли ти кажеш: »Фух, я все зробив, F-16 прилетіли, Patriot приїхали, можна розслабитись«. У жодному разі! Ще одне питання не розв'язалося, а ми вже починаємо працювати над наступним», - наголосив Дмитро Кулеба. 

Окрім того, міністр наголосив, що всі системи Patriot, які можна буде знайти у світі та привезти до України, - будуть привезені. 

«Усі системи Patriot, які можна буде знайти у світі і привезти в Україну, - вони всі будуть привезені. Це може зайняти десь більше часу, десь менше, але Україна потребує цього щита, і вона його отримає», - сказав він.

ІА "Вголос": НОВИНИ