Найбільший вебсервіс для хостингу IT-проєктів GitHub почав обмежувати облікові записи розробників в країнах та регіонах, які перебувають під торговими санкціями США.

Як повідомляє ITC.ua, щонайменше один розробник з анексованого Росією Криму втратив доступ до своїх приватних репозиторіїв на GitHub.

На сторінці підтримки сервісу зазначається, що GitHub вживає заходів щодо розробників, розташованих у Криму, Кубі, в Ірані, Північній Кореї та Сирії.

Генеральний директор GitHub Нат Фрідман визнав, що компанії, «на жаль, довелося ввести нові обмеження на приватні репозиторії та платні облікові записи в Ірані, Сирії та Криму».

За його словами, публічні репозиторії, як і раніше, доступні в усьому світі, і репозиторії з відкритим вихідним кодом не підпадають під обмеження. Фрідман додав, що користувачі можуть зробити свої приватні репозиторії публічними, щоб отримати доступ і клонувати їх.

Як уточнюють на сторінці підтримки GitHub, наявність обмеженого доступу до облікового запису означає, що доступ до приватних репозиторіїв та платних сервісів припинено і розробники в порушених регіонах отримають тільки «обмежений доступ до сервісів загальнодоступних репозиторіїв GitHub... тільки для особистих повідомлень, а не для комерційних цілей».

На сторінці підтримки також йдеться, що блокування здійснюється на основі IP-адрес та історії платежів. Це означає, що розробники можуть потрапити під обмеження на час відвідування одного з порушених регіонів. При цьому розробникам не дозволяється використовувати VPN для обходу заборони.

Також наголошується, що «національність і етнічна належність» не використовуються для позначення облікових записів. Розробник може оскаржити таке рішення, якщо вважає, що його акаунт не має бути обмеженим.

Як писав «Вголос», раніше в Конгресі США закликали президента Трампа ввести нові санкції проти Росії через отруєння Скрипалів.

ІА "Вголос": НОВИНИ