Щодо Андрія Павелка поліція завершила розслідування, але він звинувачує «проросійські сили»

Голову Української асоціації футболу, який до 2020 року працював у дисциплінарному органі ФІФА, звинувачують у шахрайстві та відмиванні грошей, пов’язаних із будівництвом заводу зі штучної трави, - пише the Guardian.

Андрію Павелку у вівторок надіслали документи Національної поліції України про підозру у зловживанні владою та змові з метою привласнення та відмивання коштів.

В коментарі Guardian Павелко, який є президентом УАФ з 2015 року, заперечив будь-які правопорушення.

«Справжньою причиною злочинного тиску на керівництво УАФ є спроба проросійських політиків змусити об’єднання припинити боротьбу проти РФ, а також заблокувати процес підготовки України, що претендувати на організатора чемпіонату світу 2030 року».

Павелка сфотографували із захованим обличчям, коли він вийшов із прокуратури в Києві у вівторок.

У поліцейському документі, який оприлюднили журналісти, йдеться про те, що Павелко підозрюється у «заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб». У документах містилася підозра і в тому, що Павелко здійснював «фінансові операції з коштами, отриманими внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння (відмивання коштів)».

Ці звинувачення з’явилися після чотирирічного розслідування щодо переплати УАФ компанії в Об’єднаних Арабських Еміратах, відомій як SDT, яка працювала з національним футбольним органом над будівництвом першого в Україні заводу зі штучної трави.

Юрист УАФ Денис Бугай розповів місцевому ЗМІ «Главкому», що, хоча й були переплати SDT, гроші футбольне відомство повернуло. За його словами, гроші не з’явилися на балансі УАФ, оскільки вони були виплачені через третю компанію, Softex, колишньому італійському арбітру П’єрлуїджі Колліні, який був кредитором.

Жодних припущень про правопорушення з боку Колліні, який керував суддівством в українському футболі з 2012 по 2015 рік, немає.

«Натомість УАФ отримала від SDT весь спектр замовлених послуг, побудувала перший в Україні завод з виробництва штучного футбольного покриття, а заодно врегулювала нагальну заборгованість з одним із екс-кредиторів. Ось у чому абсурдність версії слідства та прокуратури».

Павелко обіймав посаду члена дисциплінарного органу ФІФА протягом двох років до 2020 року.

Переклад матеріалу the Guardian.

Нагадаємо, 2 листопада, Андрій Павелко мав з'явитися до Генпрокуратури для проведення слідчих дій і отримання підозри в кримінальному провадженню, яке було зареєстроване ще у червні 2018 року. Журналісти дочекалися президента УАФ під стінами Генпрокуратури. Видно, що Андрій Павелко маскував своє обличчя і мав намір сховатися від працівників ЗМІ.

 

В розпорядженні журналістів з'явилися фото клопотання про взяття під варту Андрія Павелка.

Нагадаємо, що журналісти програми розслідувань “Гроші” опублікували резонансне розслідування, повʼязане з діяльністю президента Української асоціації футболу Андрія Павелка та його найближчого оточення. Так, у розпорядження редакції потрапило відео того самого обшуку, який таки відбувся у межах однієї з багатьох карних справ про корупцію ФФУ (нині УАФ). Після перегляду відео стало зрозуміло, чому головний футбольний «чиновник» країни приховував факт обшуків. Футбольна спільнота точно шокована, бо замість футбольних баз, дитячих шкіл і заводу з виробництва штучного покриття була побудована одна велика інфраструктура - будинок Павелка, будинок охорони Павелка та пляж для президента УАФ на землі, що знаходиться у державній власності та на якій заборонено будь-яке будівництво або приватне користування. Справжнє поєднання краси природи, беззаконня та, судячи з розмаху, неймовірної корупції.

Щонайменше 10 карних справ розслідують Нацполіція, ДБР, НАБУ та Прокуратура за фактами протиправної діяльності команди Андрія Павелка в УАФ (раніше – ФФУ), пише footballhub.com.ua.

Суми збитків, завданих футбольними корупціонерами бюджету України та міжнародним організаціям (УЄФА та ФІФА), експерти й слідство оцінюють у приблизно 550 000 000 гривень. Так, йдеться про понад пів мільярда гривень!

Читайте також:

  • Будинок за мільйони доларів, розкішний пляж на держділянці, позолочені меблі – як живе президент УАФ Андрій Павелко.

ІА "Вголос": НОВИНИ