У Чорнобильській зоні помітили стада корів, котрі після смерті своїх господарів змушені були самостійно дбати про себе.

Про це у Facebook повідомили на сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного Заповідника.

Як відзначається,що після одомашнення тварин за певних умов може відбутися протилежний процес – здичавіння. Це коли культурні або одомашнені види повертаються в природне середовище.

Дикі корови у Чорнобилі

Так, на території Чорнобильського заповідника здичавіло стадо великої рогатої худоби. Це стало можливим через смерть її господарів самопоселенців.

Стадо корів об'єдналось через вовків

«Здичавілі тварини – гарний об'єкт для наукових досліджень: наскільки такі тварини здатні відновлювати властиві їх далеким диким предкам соціальні структури, котрі забезпечують виживання в дикій природі? Окремо взята корова, теля та навіть і бик не здатні протистояти вовчій зграї. Але коли вся череда корів під керівництвом досвідченого бика об’єднається в структурований гарем, де кожен знає своє місце, їм не страшні вовки», - повідомляють науковці.

При появі людини череда швидко втікає до лісу й зупиняється в такій гущавині, що через гілля майже нічого не видно. Бик утікає останнім. На людину не нападає.

"Ці корови зі своїм приплодом живуть власним розміреним життям без будь якої підгодівлі та ветеринарного догляду. Неспішно мандрують стежками Заповідника навколо села Луб’янка. Ходять на водопої. Годують своєю кров’ю хмари комарів і мошкарні. А ще народжують щовесни і щоліта гарних рябеньких теляток.

Випаси на перелогах і біля колишньої ферми лишились пречудові. Нині вже листопад, а тут зелена соковита трава-мурожок. Заходять і на людські подвір’я, де давно ніхто не живе. Якось одного разу корови забрели в одну з хат, а двері чомусь закрились зсередини. Добре, що їх, напівживих, знайшли лісники й визволили з полону. Тварини ледь доплентались до води і довго там стояли, п’ючи воду...Але насправді життя у них – привільне і щасливе", - йдеться у повідомленні.

Більше новин читайте за посиланнями:

ІА "Вголос": НОВИНИ