Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться у звіті Міжнародної дорадчої групи (МДГ), що її створили Рада Європи та Україна для спостереження за розслідуванням подій на Майдані.

У звіті зазначено, що існують обґрунтовані підозри вважати, що від 16 до 20 бійців спецпідрозділу «Беркут» причетні до загибелі більшості тих мітингувальників, яких застрелили 20 лютого на вулиці Інститутській.

Водночас звіт наводить велику кількість епізодів, які свідчать, що представники Міністерства внутрішніх справ та керівництво полку «Беркут» здійснювали системні зусилля, аби запобігти розслідуванню та покаранню винних.

У групи також є питання до Генпрокуратури України у цьому контексті.

Зокрема, наведено епізод, що трапився на початку квітня. Після затримання трьох бійців «Беркута» їхній колега погодився давати свідчення про події на Майдані, щоб уникнути арешту. Однак після того він отримав телефонний дзвінок на мобільний з офісу київського «Беркута»; телефоном йому порадили припинити співпрацю з ГПУ.

Пізніше Генпрокуратура отримала через суд аудіозапис цієї розмови (що міг би стати доказом у суді), але згодом цей запис зник зі справи, стверджує МДГ.

За даними міжнародної групи, навесні була можливість затримати, імовірно, всіх ключових підозрюваних, але нею не скористалися. Ще наприкінці літа в Україні були присутні від 8 до 12 ключових підозрюваних.

Однак, за словами керівника слідчої групи Олексія Баганця, після того, як він повідомив генпрокурора Віталія Ярему про намір їх затримати, той змінив керівництво групи.

Після цього у спілкуванні з МДГ прокуратура змінила позицію та почала стверджувати, що вони не мають достатніх доказів для затримання підозрюваних.

Джерело «Європейської правди» в керівництві Ради Європи наголосило, що за часів Яреми виникло найбільше проблем у проведенні слідства у «справі Майдану».

Як писав «Вголос», раніше Нікола Братца повідомив, що МВС навмисно перешкоджало розслідуванню кривавих подій на Інститутській.

ІА "Вголос": НОВИНИ