Чоловік на окупованій території Луганської області співпрацював з «ЛНР», потім виїхав до Києва і планував втекти з країни. Його відправили до в'язниці на 5 років.

Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.

У середині квітня 2022 року чоловік добровільно обійняв керівну посаду в незаконно створеному органі влади на тимчасово окупованій території.

Він став «завідувачем сектору персоніфікованого обліку, взаємодії із застрахованими особами та обліку платежів страховиків державної установи »ЛНР« - Управління пенсійного фонду »ЛНР« у Новопсковському районі».

Засуджений проводив зустрічі зі студентами коледжів, трудовими колективами підприємств та установ району щодо порядку оформлення «страхового номера індивідуального особового рахунку» (так званого «СНІЛСу») та схиляв до співпраці з представниками так званої «ЛНР» місцевих жителів.

Надалі, виїхав на територію, підконтрольну Україні, і працевлаштувався в одну з міжнародних гуманітарних організацій для безперешкодного виїзду за кордон.

На початку лютого 2023 року правоохоронці затримали чоловіка в Києві. Мешканця смт Новопсков визнано винним у колабораційній діяльності.

Його засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна. Також його на 10 років позбавлено права обіймати певні посади в органах влади.

ІА "Вголос": НОВИНИ