Приватний космічний апарат Beresheet компанії SpaceIL не зміг здійснити м'яку посадку на Місяці.

Космічний апарат працював за графіком майже весь час, але на відстані в кілька кілометрів від супутника Землі у Beresheet відмовив двигун, повідомляє Spaceflight Now.

«Ми пройшли точку неповернення, зараз ми знаходимося в процесі посадки. Космічний корабель робить саме те, що повинен робити прямо зараз», - сказав о 22:12 по Києву Офер Дорон, генеральний менеджер космічного підрозділу IAI.

На висоті близько 22 кілометрів над поверхнею Місяця зонд Beresheet зробив своєрідне «селфі». Незабаром після цього, приблизно о 22:21 наземні диспетчери втратили телеметрію на кілька миттєвостей, але знову відновили зв'язок.

Управління польотом повідомило про проблеми з головним двигуном космічного корабля, коли Beresheet спускався до поверхні Місяця.

Послідовність висадки в четвер була повністю автономною після того, як наземні диспетчери в Йєхуді, Ізраїль, передали останні команди для Beresheet, щоб почати його зниження.

Beresheet почав спуск на висоті близько 15 миль (25 км), приблизно в 500 милях (800 км) від своєї цільової точки, в декількох сотнях кілометрів від місця, де приземлилися астронавти Аполлона-15 в 1971 році.

Основним двигуном Beresheet є двигун LEROS 2b з тяговим зусиллям 100 фунтів (400 ньютонів), створений Nammo, раніше Moog, в Великобританії. Двигун, що працює на гідразині, є модифікованою версією двигуна, який зазвичай використовується великими супутниками зв'язку.

Але саме двигун Beresheet в результаті став причиною невдалої посадки.

Район посадки знаходився в північно-східній частині Моря Ясності, де знаходиться одна з магнітних аномалій, в декількох сотнях кілометрів на схід від місця посадки місячного модуля місії Аполлона-15.

Ізраїльська компанія SpaceIL приступила до розробки місячного апарату в 2012 році після перемоги в конкурсі Lunar XPrize.

Передбачалося що місяцехід проїде по поверхні Місяця не менше 500 м. Зонд несе на собі шість 8-мегапіксельних кольорових камер, магнітометр, цифрову капсулу часу і лазерні куткові відбивачі.

Як повідомлялося, у лютому ракета Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска вивела в космос перший ізраїльський космічний апарат з місяцеходом Beresheet.

ІА "Вголос": НОВИНИ