Кабмін підтримав законопроєкт «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів отриманих внаслідок війни».

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко на сторінці у Facebook.

Він наголосив, що через теперішню ситуацію з війною в Україні люди потребують спеціального лікування свого психологічного стану.

«Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількості людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу», - зазначив міністр.

Зараз чиновники підготували законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та перероблення до повноцінного виробництва.

Міністр додав, що медпрепарати не є «конкурентами» наркотичним засобам, відповідно, засоби регулювання обігу таких речовин є різними.

«Насправді ж препарати канабісу не є «конкурентами» наркотичним засобам, і заходи регулювання їх обігу зовсім різні. «Медичний» канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання», - додав Ляшко.

Для чого використовують препарати на основі канабісу?

Препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів.

Окрім цього вони використовуються в лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу.

Важливим завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань важкохворим та паліативним хворим, в тому числі онкологічним хворим та пацієнтам з ВІЛ.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ