Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге розповів, коли пандемія може завершитись, та що ми маємо зробити аби це сталось.

У ВООЗ повідомили, що пандемія коронавірусу може закінчитися у світі вже в наступному році. Однак при цьому хвороба продовжить існувати.

Про це повідомляє РБК-Україна.

«Я оптиміст, вважаю, що в наступному році ми вийдемо з пандемії, але, звичайно ж, коронавірус не закінчиться. І, можливо, нам доведеться з ним жити. Але ви знаєте, це як і з грипом. Є вакцини від грипу. Кожен рік вони злегка адаптуються під нові штами, і люди вакцинуються - і все нормально», - розповів Клюге.

Згідно з його словами, аби пандемія більше не повторилась охорона здоров’я у всіх країнах світу має бути на високому рівні.

«Якщо не буде охорони здоров'я і здоров'я, то не буде ні економіки, ні безпеки, ні соціального спокою. Потрібно інвестувати в охорону здоров'я», - закликав Клюге.

Пояснюючи ситуацію він наголосив, що зараз у світі має бути вакциновано приблизно 80-85% всього населення.

«У 35 з 53 країн, які входять до Європейського регіону ВООЗ спостерігається плато по вакцинації, тобто кількість вакцинованих людей більше не росте», - зазначив глава європейського бюро ВООЗ.

Також ВООЗ провела дослідження, з яких стало відомо чому і хто не хоче вакцинуватись від коронавірусу.

«Ми з'ясували, що люди не обов'язково категорично проти вакцинації. Швидше, у людей є питання, на які вони хочуть отримати відповіді. Наприклад, раніше вакцина розроблялася роками, а ця вакцина була розроблена дуже швидко, чи дійсно вона безпечна?», - сказав Клюге.

Як підсумував директор, деякі вакцини пройшли усіх перевірки та вони дійсно є безпечними для людей.

«Так, вакцини пройшли всі процедури перевірок, і вони безпечні", - резюмував Клюге.

Читайте також: З понеділка у Львові посилили карантинні обмеження

ІА "Вголос": НОВИНИ