У 2011 році фірма зі Швеції запропонувала міській владі Львова свої інвестиції для встановлення системи дегазації на Грибовицькому сміттєзвалищі, втім мерія їм відмовила.

Про це у прямому ефірі «Народного толк-шоу» на телеканалі НТА заявив заступник голови Верховної Ради України (2012-2014 рр.) Руслан Кошулинський.

«У 2011 році до мене звернулися представнипки шведської фірми, запропонували поставити дегазацію на сміттєвзвалищі. Інвестиція - близько 3 мільйонів. Самі вирішували майже всі питання, від влади Львова просили лише листа про те, що вона не заперечуватиме. Я звів їх із керівництвом міста. А за два тижні представники цієї фірми мені сказали: »Такою вишуканою англійською мовою нас ще ніхто не посилав«...Це ще раз підтвердило незацікавленість міського голови в тому, щоби проблему сміття у Львові вирішувати. Нагадаю, що згодом роботу міського голови хотіли визнати незадовільною через бездіяльність щодо сміттєвої проблеми, однак співпраця з центральною владою, як і завжди, дозволила йому ухилитись від цього», - зазначив Руслан Кошулинський.

Також політик зазначив, що сміттєвий бізнес має чотири складові - три прибуткові і одну збуткову:

«Прибутковим бізнесом є уже згадана дегазація. Яскравий приклад у цьому плані показали Хмельницький та Івано-Франківськ. Там міські голови Олесандр Симчищин і Руслан Марцінків запропонували місцевому бізнесу поставити цю дегазацію на сміттєзвалищах. І все вдалося успішно! Хмельницький вже за останній рік отримав із цього 2,5 млн грн прибутку!

Друга прибуткова складова - сортуваня. Третя - вивезення сміття. А от збиткова - рекультивація, в неї треба суттєво вкладатися. Але якщо налагодити перші три прибуткові складові, це дасть місту гроші, які й можна буде вкласти у цю четверту збиткову! Це дозволить вирішувати проблему зі сміттям. Але чинна влада Львова, на жаль, мислить не такими категоріями».

Прямий ефір ток-шоу дивіться тут:

https://youtu.be/IHZgau1OUhY

ІА "Вголос": НОВИНИ