Мільярдер Джеф Безос у вівторок, 20 липня з своєю компанією Blue Origin полетить у космос на борту своєї ракетно-капсульної системи New Shepard. За процесом  польоту можна будестежити по Youtube.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на Reuters.

Американський мільярдер розпочне свою подорож тривалістю 11 хвилин з майданчика у Західному Техасі, неподалік Ван Горну. Безос повинен пролетіти близько 100 км в рамках першого у світі непілотованого космічного польоту із цивільним екіпаж.

New Shepard висотою 18 м і шириною 4 м є багаторазовим космічним апаратом. Програма польоту передбачає, що бустерна установка піднімає герметичне пасажирське судно на висоту близько 76 км. Імпульс підносить капсулу вгору в космос. Після цього вона опускається на землю під трьома парашутами. Ракета-носій теж повертається додому.

Крім Безоса на New Shepard до космосу летять його брат та керівник акціонерного капіталу Марк Безос, а також пілотеса Воллі Фанк (82 роки) та нідерландець Олівер Деймен (18 років). Останні стануть найстаршою та наймолодшою людиною, які побували у космосі.

New Shepard вирушить у космос о 8 ранку за Центральним часом (16:00 за Києвом). Офіційна трансляція розпочнеться на Youtube о 14:30 за Києвом.

Безос став другим мільярдером після Річарда Бренсона, що вирушить до космосу у липні.

Раніше стало відомо, що засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск несподівано для його шанувальників придбав квиток на майбутній політ у космос. Але зробить він це не на апараті своєї компанії, а ракетоплані Virgin Galactic, компанії, що належитьйого другові, мільярдерові Річарду Бренсону.

ІА "Вголос": НОВИНИ