Українські та чеські правоохоронні органи нейтралізували транснаціональне злочинне угруповання шахраїв, яке викрадало гроші з банківських рахунків громадян країн Європейського Союзу.

Про це повідомляє СБУ. 

Зловмисники спеціалізувались на викраденні грошей з банківських рахунків через фішингові посилання в популярних інтернет-магазинах.

За оперативними даними, з лютого минулого року ділки ошукали понад тисячу жителів ЄС на загальну суму 160 млн у гривневому еквіваленті.

В Україні затримали організатора угруповання та його спільника. Крім того, на території Євросоюзу затримали ще 17 учасників злочинної групи. Серед них – громадяни Білорусі.

За даними слідства, організатором є житель Києва, фахівець у сфері ІТ. Спільників він підшукував через власні зв’язки, а також на платформі Darknet.

Для реалізації шахрайської схеми зловмисники розміщували на торговельних інтернет-платформах оголошення про продаж популярних товарів за привабливою ціною.

Для оформлення замовлення покупцям пропонували перейти за фішинговим посиланням, де вони вносили реквізити своїх банківських карток.

Затриманим в Україні особам повідомили про підозру.

Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ