Застереження Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга росії щодо атак на канали постачання гуманітарної допомоги Україні свідчить про спробу Альянсу перехопити ініціативу і суттєву зміну в підходах до війни.

Таку думку в інтерв’ю «Радіо НВ» висловив експосол України в США Валерій Чалий, повідомляє Укрінформ.

«Це справді так, і це нарешті спроба перехопити ініціативу, що найважливіше в цій ситуації», - сказав дипломат у відповідь на запитання про суттєву зміну позиції НАТО у підходах до війни росії проти України.

За словами Чалого, це відбувається тому, що наразі вже є усвідомлення, що країни Альянсу можуть бути наступними цілями Кремля, і про це вже заявляють офіційні представники ЄС і НАТО,

У цьому контексті він нагадав про попередження України стосовно того, що для підняття ставок росія може вибрати як ціль одну з країн Альянсу.

«Тому хотілося б, щоб вони (НАТО – ред.) не тільки це усвідомили і робили заяви, але й були готові діяти відповідним чином», - зазначив дипломат.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив, що напад Росії на канали постачання союзних держав, які підтримують Україну зброєю та боєприпасами, стане небезпечною ескалацією війни, що вирує у Східній Європі.

Також в Офісі Президента повідомили, що Україна готова обговорювати з Росією нейтральний статус, але за умови виведення російських військ з нашої території.

ІА "Вголос": НОВИНИ